Prohledávat obsah

nalezeno 36 výsledků:

  Článek publikován 23.5.2024

Izrael/OPT: Mezinárodní trestní soud žádá o vydání zatykače na Netanjahua a další vysoké představitele Izraele i Hamásu. Jde o zásadní krok ke spravedlnosti

Mezinárodní trestní soud (ICC) žádá o vydání zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a izraelského ministra obrany Yoava Gallanta. Rovněž podal žádost o zatčení vedoucích představitelů Hamásu, konrétně Yahyu Sinwara, Mohammeda Deifa a Ismaila Haniyeha.

  Článek publikován 7.5.2024

Izrael/OPT: Izraelská vojenská operace ohrožuje civilisty ve východním Rafáhu. Dopady mohou být katastrofální

Izraelská armáda přikázala evakuaci více než 100 tisíc obyvatel čtvrti ve východním Rafáhu. Většina z nich se již stala obětí vnitřního vysídlení a hrozí prohloubení rozsáhlé humanitární krize. Vojenské operace v oblasti přesto probíhají dál.

  Článek publikován 30.4.2024

Pásmo Gazy: Objev masových hrobů zdůrazňuje naléhavou potřebu umožnit přístup nezávislým vyšetřovatelům

Zatímco porušování lidských práv v Pásmu Gazy pokračuje, lidé, kteří by takové zločiny vyšetřovali, nemají na území dostatečný přístup. Za posledních 6 měsíců mohli zdokumentovat jen zlomek případů.

  Článek publikován 9.4.2024

Izrael/OPT: Příměří a humanitární trasy jsou nutné pro odvrácení propukajícího hladomoru

Izrael oznámil, že otevře dvě humanitární trasy do okupovaného Pásma Gazy – hraniční přechod Erez na severu území a lodní cestu z přístavu Ašdod. Tento vítaný krok ale k ukončení katastrofické humanitární krize nestačí.

  Článek publikován 26.3.2024

Rada bezpečnosti OSN vyzývá k příměří v Gaze

Po prvních třech neúspěšných hlasováních přijala rada Rada bezpečnosti OSN rezoluci požadující okamžité příměří v Gaze. To by mělo trvat nejméně po dobu měsíce ramadánu, dokument nicméně vyzývá k tomu, aby bylo příměří trvalé.

  Článek publikován 26.1.2024

Mezinárodní soudní dvůr: Izrael musí zabránit genocidě Palestinců v Gaze

Předběžná opatření soudu jsou podle Amnesty důležitým krokem k ochraně Palestinců v okupovaném Pásmu Gazy.

  Článek publikován 8.12.2023

Izrael/OPT: Po dalším propuknutí bojů utrpení civilistů pokračuje. Rezoluci OSN o příměří Spojené státy vetovaly

Po skončení sedmidenního příměří byly obnoveny útoky Izraele v Pásmu Gazy, stejně jako raketová palba Hamásu a dalších ozbrojených skupin na jižní Izrael. Návrh rezoluce vyzývající k okamžitému příměří na okupovaných palestinských územích ale Rada bezpečnosti OSN neschválila.

  Článek publikován 10.11.2023

Vedoucí představitelé EU musí požadovat zastavení palby, aby ochránili civilisty

Eskalace konfliktu v Izraeli a na okupovaných palestinských územích se má projednávat na pondělním zasedáním Rady Evropské unie pro zahraniční věci v Bruselu. Amnesty International naléhavě vyzývá ministry, aby apelovali na všechny strany konfliktu k okamžitému příměří. Rozšiřující se humanitární katastrofa v Gaze musí skončit.

  Článek publikován 8.11.2023

Izrael/OPT: Hamás a další ozbrojené skupiny musí propustit civilní rukojmí a zacházet se všemi zajatci lidsky

Amnesty International opakuje svou výzvu k okamžitému a bezpodmínečnému propuštění všech civilních rukojmích, které 7. října unesl Hamás a další ozbrojené skupiny. Je tomu již měsíc, co jsou drženi v Pásmu Gazy.

  Případ publikován 28.10.2023

Amnesty International vyzývá všechny strany konfliktu k okamžitému klidu zbraní a požaduje ukončení zabíjení nevinných civilistů

Nebývalá eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem a dalšími ozbrojenými skupinami si vybírá krutou daň na civilistech. Počet obětí je bezprecedentní. S každým dalším dnem se situace stále zhoršuje. Přibývá obětí na životech a humanitární katastrofa v Gaze se prohlubuje. Podepište petici Amnesty a vyzvěte všechny strany konfliktu k okamžitému klidu zbraní, které by ukončilo krveprolití nevinných civilistů a zajistilo přístup nezbytné humanitární pomoci do Gazy.

1234

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...