Prohledávat obsah
nalezeno 4428 výsledků:

Případ publikován 4.10.2013
Greenpeace activists threatened to 7 years in prison for hooliganism. Support them!
A group of thirty Greenpeace activists, who had been peacefully protesting against Arctic oil drilling, were detained by Russian security forces on 19 September 2013. All the activists were later accused of “piracy”, which has a penalty up to 15 years in prison under the Russian law. Amnesty International believes that the charges leveled against the activists are inappropriate and should be dropped.
Článek publikován 3.10.2013
The EU must increase the search-and-rescue capacity to prevent further loss of life in the Mediterranean

Článek publikován 3.10.2013
Film The Lady od Luca Bessona poprvé v Česku!
Amnesty chystá benefiční promítání životopisu barmské disidentky Aun Schan Su Ťij.

Článek publikován 3.10.2013
Turecko: hrubé porušování lidských práv při protestech v parku Gezi
Turecké orgány se podle výzkumné zprávy Amnesty dopustily letos v létě masivního porušování lidských práv.

Článek publikován 2.10.2013
Rekordní zisky českých zbrojařů na úkor lidských práv
Výroční zpráva o kontrole vývozu vojenského materiálu: České zbrojovky vydělaly vloni oproti roku 2011 dvojnásobek. Více než třetina zbraní směřovala do zemí, kde hrozí jejich zneužití proti lidským právům.

Článek publikován 1.10.2013
Řecko musí zabránit dalšímu extremistickému násilí
Amnesty k tomu vyzývá poté, co jeden z příznivců krajní pravice ve středu 18. září v Athénách ubodal k smrti hudebníka a antifašistického aktivistu.

Případ publikován 1.10.2013
Tunisan aktivní na Facebooku – vězení a pokuta.
Džábar Mádžrí byl odsouzen 28. března 2012 k sedmi a půl roku vězení a pokutě 1200 tuniských dinárů (757 USD) za urážku islámu a muslimů v příspěvcích, které zveřejnil na svém facebookovém profilu. Amnesty International považuje Džábara Mádžrího za vězně svědomí, uvězněného pouze za uplatňování práva na svobodu projevu.

Případ publikován 1.10.2013
Etiopský novinář odsouzen na 18 let za článek kritizující vládu
Novinář Eskinder Nega byl zatčen v září 2011 za projevy a psaní článků kritizujících vládu. Byl obviněn z „přípravy a podněcování k teroristickým činům“ a odsouzen k 18 letům vězení. Amnesty International považuje Eskindera Negu za vězně svědomí, odsouzeného pouze za uplatňování práva na svobodu projevu.

Případ publikován 1.10.2013
Turecký řidič autobusu bezdůvodně vážně zraněn policisty
Hakan Yaman z Istanbulu byl v červnu 2013 vážně zraněn policií při návratu ze zaměstnání v domnění, že je účastníkem demonstrace, která se konala v blízkosti jeho bydliště. Měl zlomenou lebku, nos, klíční kost a čelist. Přišel o oko. Za tento čin nebyl dosud nikdo potrestán. Amnesty International považuje hrubé použití síly a násilí ze strany turecké policie při potlačování nenásilných protestů za hrubé porušení práva na svobodné shromažďování a svobodu projevu.

Případ publikován 1.10.2013
Tunisian activist on Facebook sentenced to prison and fined
Jabeur Mejri was sentenced on 28 March 2012 to seven-and-a-half years in prison and a fine of 1200 Tunisian Dinars (US$757) after a court in the eastern city of Mahdia ruled that posts he made online were insulting to Islam and Muslims. Amnesty International considers Jabeur Mejri a prisoner of conscience, imprisoned merely for expressing his right to free speech.