Egypt: Výsměch lidským právům?

¶web.previewOnly

Chystáme protest proti bezpráví v Egyptě při příležitosti návštěvy egyptského prezidenta Sísího.

Pondělí Paříž, úterý Berlín, čtvrtek a pátek Praha. Prezident Sísí cestuje po Evropě a domlouvá obchody. Mezitím desetitisíce Egypťanů tráví dlouhé roky ve vězení za to, že vyjádřili svůj názor, demonstrovali nebo psali na Facebook. Mučení, odpírání jídla, samotky…

 

V byznysovém hledáčku Sísího jsou i zbraně a vojenský materiál. Navzdory dohodě států EU o pozastavení transferů z roku 2013 (kvůli obavám ze zneužití k represím) totiž téměř polovina členských států i dnes s Egyptem obchoduje. Evropskými zbraněmi se prokazatelně střílelo do pokojných demonstrantů. A Česko? Vyváží dál!

 

Proto s putovním balónem, tankem a bývalými vězni upozorňujeme při happeningu „Egypt: Výsměch lidským právům“ ve všech evropských metropolích, kam Sísí přijíždí, že svět se dívá. A není jen plný lidí, kterým je osud Egypta lhostejný. Společně s organizacemi Egyptian Front for Human Rights a Nesehnutí budeme v Praze vidět a slyšet v pátek:

KDY? pátek 2. 11. v 16 hodin                                                      

KDE? Palackého náměstí, Praha 2

Během happeningu vystoupí například Kareem Taha, bývalý vězeň a ředitel Egyptian Front for Human Rights. Upozorníme na nejkřiklavější případy porušování lidských práv a zanalyzujeme taky vývoz zbraní z Česka do Egypta.

Přijdete? Dejte nám to vědět na Facebooku! Díky.

Podobné příběhy

31.10.2017

Lidovky.cz: Konec anonymity na internetu v Rusku


30.10.2017

Venezuela: Represe v obýváku

Venezuelské úřady rozšířily svůj arzenál represí: zahájily vlnu nelegálních razií v domovech občanů podezřelých z disentu. Právě opozičně smýšlející lidé se minulý týden stali laureáty Sacharovovy ceny od Evropského parlamentu.


27.10.2017

Su Čchang-lan propuštěna!

Su Čchang-lan byla ve čtvrtek 26. 10 propuštěna z detenčního zařízení, kde byla tři roky držena.


25.10.2017

Rusko: podmínky přepravy vězňů připomínají éru gulagů

Vězni v Rusku musí snášet často celé týdny otřesné podmínky, když je ve stísněných vlacích bez oken transportují do nápravných pracovních kolonií ve vzdálených částech země.


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...