AKTUÁLNĚ K PŘÍPADU NASRÍN: Naše výzva - posílejte dopisy!

Nasrín Sotudíová považuje rozhodnutí soudu, který ji v nespravedlivém soudním řízení obvinil a následně odsoudil, za nezákonné. Z tohoto důvodu se proti rozsudku nebude odvolávat.

Nasrín bylo dovoleno vzít si své poznámky ze soudního přelíčení do vězení Evin, její požadavek na kopii soudního spisu byl ale zamítnut.

Přesná výše jejího trestu je 33 roky a šest měsíců a 148 ran bičem. Z toho 74 ran za to, že se „veřejně dopustila hříšného činu – vystupováním na veřejnosti bez hidžábu“. Dalších 74 ran obdržela za „narušení veřejného pořádku“.

 

Případ íránské právničky budeme dál pečlivě sledovat. Největší starost o Nasrín má ale samozřejmě její rodina – manžel, dcera a malý syn.

Napadlo nás, že byste jim třeba rádi dali vědět, že na ně myslíte a víte, že Nasrín nemá ve vězení co dělat a už měla být dávno na svobodě – usměvavá, doma s manželem a dětmi, jako na obrázku z doby, kdy ještě nikdo netušil, jak nespravedlivému trestu bude muset čelit.

Co můžete udělat? Pošlete jim pohled nebo dopis s milým, povzbuzujícím vzkazem.

Vyberte pěkný pohled (ideálně s obrázkem přírody) / Napište svůj vzkaz (nejlépe v angličtině, perštině, ale klidně i češtině) / Dejte ho do obálky a pošlete na adresu: Amnesty International, Kodaňská 1441/46, Praha 10 – Vršovice, 101 00

My pohledy a dopisy doručíme rodině Nasrín Sotudíové do Íránu.

P. S.: Pod petici Amnesty za propuštění Nasrín se už po celém světě podepsalo 623 363 lidí.

V květnu bude mít Nasrín narozeniny, chceme do té doby sesbírat milion podpisů. Moc nám pomůžete, pokud výzvu přepošlete kamarádům, které by případ íránské právničky mohl také zajímat.

Děkuji

Podobné příběhy

18.3.2019

Nenecháme Nasrín Sotudíovou trpět ve vězení!

Na íránské ambasádě jsme předali 6000 podpisů a upozornili na nesmyslnost vězení a bičování pro lidskoprávní právničku.


10.6.2019

1 168 694 lidí po celém světě podepsaly petici za propuštění Nasrín Sotudíové z vězení.

Děkujeme za každý podpis!


30.10.2018

Nasrín Sotudíové byla udělena Cena PEN Kurta Tucholského za rok 2018

Nasrín Sotudíová, íránská právnička a lidskoprávní aktivistka, byla vyhlášena vítězkyní Ceny PEN Kurta Tucholského za rok 2018.


13.3.2019

18. 3. v 11:00: Předávka petice - přijďte před íránskou ambasádu!

Petici za Nasrín předáme v pondělí 18. března osobně v 11 hodin. Připomeneme si nejenom 33 let, které by měla Nasrín odsedět ve vězení ale i neuvěřitelných 148 ran bičem.


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...