Aktivistka v ohrožení kvůli COVID-19

Rodina Mahienour el-Masriové se obává o její bezpečnost v souvislosti s pandemií COVID-19 a jejího možného propuknutí v egyptských věznicích.

Mahienourřino předběžné vazební řízení bylo naposledy obnoveno dne 20. února 2020. Od 15. března 2020 egyptské Ministerstvo spravedlnosti pozastavilo veškerá slyšení u soudů jako opatření k zabránění šíření COVID-19. Zadržené osoby, včetně Mahienour, proto nejsou převáženi na soudní zasedání ani na slyšení o obnovení vazby.

Rodina Mahienour o ní neslyšela od 20. března, kdy jim bývalá spoluvězňkyně ve věznici al-Qanater řekla, že el-Masriová je v dobrém zdravotním stavu. Kvůli šíření vězňů COVID-19 byly návštěvy pozastaveny. Pravidlo dvou telefonních hovorů za měsíc nebylo respektováno.

Podobné příběhy

11.6.2020

Polsko: Vysvětlete domovní prohlídku a zadržení aktivistů ve Varšavě!

Amnesty prošetřuje zatčení a zadržení aktivistů, kteří se angažovali v akci s autobusem poukazující na vládní falšování statistik o COVID-19.


15.6.2020

Bahrajn kvůli pandemii propustil vězně - ale ne ty politické


15.4.2020

Emil má ve vězení zdravotní problémy, ohrozit ho může COVID-19

Emil Ostrovko a jeho spoluvězeň Vladislav Sharkovsky mají vážné zdravotní problémy.


14.8.2019

iDNES: Aktivistka v Saúdské Arábii odmítla svobodu, musela by tím popřít mučení


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...