PROŠEL ZÁKON OMEZUJÍCÍ SVOBODU, TISÍCE PROTESTUJÍCÍCH CHTĚJÍ NEZÁVISLOST

Schválením kontroverzního zákona o národní bezpečnosti dochází v Hongkongu k dalšímu omezování svobody a potlačování základních práv lidí.

Všečínské shromáždění lidových zástupců v úterý 30. 6. 2020 schválilo zákon o národní bezpečnosti v Hongkongu, který tvrdě omezil svobodu a nezávislost města. Do ulic vyšly na protest davy lidí. Byli proti nim nasazeni těžkooděnci, kteří je rozhánějí vodními děly a pepřovým sprejem. V centru města se shromáždily tisíce lidí a někteří z nich skandovali heslo „Nezávislost Hongkongu“.

https://www.amnesty.cz/news/4876/hongkong-vola-o-pomoc-prosel-zakon-omezujici-svobodu-tisice-protestujicich-chteji-nezavislost

Podobné příběhy

2.7.2020

Hongkong volá o pomoc. Prošel zákon omezující svobodu, tisíce protestujících chtějí nezávislost

Schválením kontroverzního zákona o národní bezpečnosti dochází v Hongkongu k dalšímu omezování svobody a potlačování základních práv lidí.


15.4.2020

Polsko: Stav justice 2019 - soudci v ohrožení

Soudci a soudkyně, kteří se staví za nezávislost justice, jsou zastrašováni a perzekvováni.


14.10.2019

V Polsku přituhuje. Výsledky právě proběhlých parlamentních voleb ukážou, jak moc

Amnesty zdokumentovala řadu oblastí, ve kterých se Poláci v současné době potýkají s lidskoprávními problémy - ve kterých #prituhuje.


25.6.2019

Evropský soud odmítl polský zákon, který nutí soudce Nejvyššího soudu odejít do důchodu

Soudní dvůr Evropské unie (SDEU) rozhodl, že zákon Polska o Nejvyšším soudu porušuje právo EU.


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...