Polsko: Amnesty se zavazuje, že bude dál bojovat proti potlačování lidských práv

Po znovuzvolení prezidenta Dudy je potřeba extrémně odhodlaně bránit lidská práva.

Po vítězství Andrzeje Dudy v polských prezidentských volbách, ředitel Amnesty International pro Evropu Nils Muiznieks prohlásil:

„Jsme vytrvalí v našem odhodlání stát bok po boku se skupinami a jednotlivci, na které se stát zaměřuje, a budeme se dál snažit zabránit návratu potlačování ochrany lidských práv v Polsku.

Nebudeme zastrašeni těmi, kteří se pokoušejí potlačit kritické hlasy Polska a vytvořit atmosféru strachu. Budeme i nadále potlačovat pokusy o podněcování nepřátelství vůči komunitám LGBT+, uprchlíkům a migrantům.

Budeme nadále požadovat přístup k bezpečné potratové péči a vzdělání o sexualitě, abychom zajistili, že ženy mohou přijímat zdraví prospěšná rozhodnutí v zemi, kde jsou sexuální a reprodukční práva již extrémně omezená.

Budeme i nadále bránit polské soudnictví před pokračujícím útokem vlády na soudce a státní zástupce, kteří vystupují proti zákroku proti právům a svobodám.

Budeme i nadále potlačovat homofobní a transfobobní propagandu a absurdní myšlenky, že volba způsobu života lidí ohrožuje polskou identitu.

Práce organizací hájících práva v Polsku zůstává zásadní a my jsme zcela odhodláni a rozhodnuti stát dál při nich."

Podobné příběhy

15.1.2020

EU zasahuje, aby zastavila zneužívání polských soudců

Evropská komise chce pomocí CJEU zastavit ohrožování soudců v Polsku.


29.4.2019

Justice ve Střední Evropě v ohrožení!

Amnesty považuje stav soudnictví v Polsku a Maďarsku za alarmující, může ovlivnit celou Evropu včetně Česka. Ředitel Amensty Mark Martin o tom promluví na Pochodu za nezávislost justice na Staroměstském náměstí.


18.10.2019

Další zprávy z Polska: Hrozí přijetí zákona kriminalizujícího sexuální výchovu

Do mozaiky o tom, že v Polsku #prituhuje, přibyl bohužel další střípek.


23.4.2019

Když se soudci stanou obránci lidských práv

Stav polské justice by měl být varovným signálem pro celou Evropu včetně Česka.


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...