Výstavba přehrady stále ohrožuje domorodé obyvatele

  Článek

Násilná vystěhování   Kanada publikován 11.12.2017

Amnesty International poukazuje na porušování lidských práv s tím, že plánovaná výstavba přehrady Site C porušuje pokyny OSN pro nucené vystěhování.

Dále je porušována Deklarace OSN o právech domorodého obyvatelstva, kterou místní vláda slíbila podporovat. 

Aktuální petice

  Kanada

Kanada: Domorodí obyvatelé Peace River Valley

Peace River Valley (Údolí řeky míru) v severovýchodní Britské Kolumbii v Kanadě je jednou z mála oblastí v regionu, která byla do značné míry zachována v původním stavu z hlediska přírodních zdrojů. Dane-Zaa, Cree, Métis a ostatní domorodí obyvatelé jsou na údolí závislí zejména kvůli rybolovu, sběru lesních plodů, posvátné medicíně a speciálním obřadům. Jejich předkové jsou v této zemi pohřbeni. Přehrada s objemem 8 miliard metrů kubických, známá jako Site C, by měla zaplavit více než 80 kilometrů Údolí řeky míru a více než 20 kilometrů přítoků. Výsledná 9330 hektarů velká nádrž by tak zaplavila stovky kulturních a historických památek, včetně hrobů. Federální a provinční vlády umožnily začít s výstavbou navzdory tomu, že legálnost vybudování přehrady zatím stále řeší soudy.

 

Aktuální počet podpisů: 4326 Náš cíl: 7000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...