© Private

Spisovatel je držen na samotce, rodina ani právníci o něm nemají žádné zprávy

  Článek

Podle informací z podzimu 2020 se Davoodiho zdravotní stav zhoršil a je držen na samotce ve věznici Gohardasht.

V průběhu svého dlouholetého věznění byl ale pravidelně převážen z jednoho vězení do druhého, například z vězení Evin do Ahvaz, Bandar Abbas, Zabul.

 

V posledních měsících nejsou o Davoodim a jeho zdravotním stavu žádné zprávy.

 

V roce 2018 byl spoutaný Davoodi po předvolání Mohammada Khosraviho, ředitele věznice Zahedan, sražen zástupcem ředitele věznice Gholamrezou Qadirem ze schodů z druhého patra. V důsledku pádu si Davoodi ulomil rameno a obě nohy a vážně poranil bederní obratle do té míry, že již nemůže chodit a do konce života musí používat chodítko.

 

Spisovatel byl ve vězení opakovaně mučen a je držen v nelidských podmínkách. Několikrát držel protestní hladovku.

 

Davoodi byl k trestu smrti odsouzen v roce 2014 poté, co ve vězení strávil již téměř 11 let. Odsouzen byl na základě obvinění z „nepřátelství vůči Bohu“ – o svém odsouzení se dozvěděl od právníka 20. července 2014.

Aktuální petice

  Írán

18 let vězení, mučení a špinavé cely. Takhle Írán trestá pokojné aktivisty

Íránská aktivistka v oblasti pracovních práv Sepideh Gholianová a její kolega Esmail Bakhshi byli v listopadu 2018 zadrženi jenom proto, že se zúčastnili pokojného protestu na podporu zaměstnanců, kterým firma nevyplácela mzdy. Po svém propuštění na kauci veřejně prohlásili, že byli ve vazbě mučeni policií. Kvůli tomu byli znovu uvězněni a po nespravedlivém soudním procesu byli oba odsouzeni k dlouhým trestům.

Aktuální počet podpisů: 1086

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...