© Amnesty International

Pět let vězení pro Nassimu al-Sadahovou

  Článek

Dne 25. prosince 2020 byla Nassima al-Sadahová trestním soudem v Rijádu odsouzena k pětiletému trestu vězení – s dočasným pozastavením trestu – a zákazem vycestování ze země po dobu pěti let.

Rodina Nassimy považuje vzhledem k okolnostem (na soud čekala přes dva roky, z toho rok strávila na samotce) její odsouzení za relativně „pozitivní“ vývoj. Nadále však požadují její okamžité a bezpodmínečné propuštění a zrušení zákazu cestování. Podali žádost s odvoláním na nutnost péče Nassimy o jejího nemocného manžela a dvě děti se speciálními potřebami.

Aktuální petice

  Saúdská Arábie

Jemenský obránce LGBTI+ práv zatčen kvůli videu na sociálních sítích

Dne 8. dubna 2020 byl ve svém domě v saúdském hlavním městě Rijád svévolně zatčen devětadvacetiletý jemenský občan Mohamed al-Bokari. Obviněn byl ze „zvrácenosti“ a „napodobování žen“. Tato obvinění byla reakcí na video, v němž mluví o své víře v osobní svobody LGBTQI+ lidí. V současné době je držen na samotce ve vězení Malaz bez možnosti kontaktovat právníka.

 

Aktuální počet podpisů: 1784 Náš cíl: 2000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...