© KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/Getty

Devět let vězení pro Alexeje Navalného

  Článek

Ruský opoziční vůdce byl odsouzen k devíti letům vězení. Dle analýzy Amnesty International je celé jeho trestní stíhání politicky motivované.

Dne 22. března byl ruský opoziční vůdce a vězeň svědomí Alexej Navalnyj odsouzen k devíti letům vězení za otevřenou kritiku Vladimira Putina a pokojný politický aktivismus. Amnesty International provedla analýzu jeho případu a dospěla k závěru, že toto trestní stíhání bylo politicky motivované a založené na svévolném uplatňování práva ruskými úřady, které Alexeje Navalného neoprávněně kriminalizovalo. Amnesty i nadále požaduje okamžité propuštění Navalného. 

Aktuální petice

  Rusko

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

 

Aktuální počet podpisů: 2239 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...