© KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/Getty

Devět let vězení pro Alexeje Navalného

  Článek

Ruský opoziční vůdce byl odsouzen k devíti letům vězení. Dle analýzy Amnesty International je celé jeho trestní stíhání politicky motivované.

Dne 22. března byl ruský opoziční vůdce a vězeň svědomí Alexej Navalnyj odsouzen k devíti letům vězení za otevřenou kritiku Vladimira Putina a pokojný politický aktivismus. Amnesty International provedla analýzu jeho případu a dospěla k závěru, že toto trestní stíhání bylo politicky motivované a založené na svévolném uplatňování práva ruskými úřady, které Alexeje Navalného neoprávněně kriminalizovalo. Amnesty i nadále požaduje okamžité propuštění Navalného. 

Aktuální petice

  Rusko

Propusťte Navalného! Petice za svobodu opozičníka, kterého se bojí i Putin

Ruského opozičního aktivistu Alexeje Navalného zadržela policie na moskevském letišti bezprostředně po návratu z Německa, kde se od srpna loňského roku léčil z otravy novičokem. O den později mu byla soudem nařízena třicetidenní vazba. Dne 2. února moskevský soud poslal Navalného na tři a půl roku do vězení.

 

Aktuální počet podpisů: 8263 Náš cíl: 8500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...