Kuba: Nový přístup vlády k opozici po milosti pro kritika?

Success

Kubánský graffiti umělec byl náhle propuštěn z vězení na předměstí Havany

Danilo Maldonado Machado, kubánský graffiti umělec, se po téměř roce věznění dočkal propuštění. Jeho propuštění by mělo předznamenat nový přístup k opozici a svobodě slova, uvádí Amnesty International.

Danilo byl zatčen 25. prosince poté, co policie našla v taxi, kterým jel, dvě prasata s nápisy Fidel a Raúl. Zvířata vezl na vánoční výstavu. Poté byl Danilo uvězněn, aniž by se konal soudní proces. Propuštění z věznice Valle Grande na předměstí Havany bylo nečekané.

"Danilovo propuštění je skvělá novinka, ale neměl být ani nikdy zavřen. Svobodné vyjádření názoru není zločin," uvedla Erika Guevara-Rosas, ředitelka Amnestay International pro Americký kontinent. "Věci se potřebují rychle změnit, pokud to Kuba myslí s respektováním lidských práv, včetně práv opozice, skutečně vážně."

Original source: Kubánský graffiti umělec byl náhle propuštěn z vězení na předměstí Havany

Related stories

26.4.2018

Amnesty International vás zve na výstavu "I WELCOME" v pražském DOXu!

Projekt I WELCOME vznikl z iniciativy organizace Art for Amnesty. Ve světové premiéře ho představuje Centrum současného umění DOX ve spolupráci s Amnesty International Česká Republika a Českým rozhlasem Vltava.


20.12.2017

Rok 2017 s Art for Amnesty

Projekt, který spojuje umění a lidská práva, znovu pomáhal.


20.6.2017

“DARUJ DOMOV”: Obrovský globální koncert na podporu solidarity s uprchlíky

1 000 hudebníků bude v září hrát po celém světě na akcích pořádaných Amnesty International a Sofar Sounds. V České republice se k nim přidá například zpěvačka Katarzia!


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...