Prohledávat obsah

nalezeno 16 výsledků:

  Článek publikován 30.3.2022

Amnesty vyzývá Kubu, aby povolila pozorování soudních procesů s disidenty

Amnesty apeluje na kubánské úřady k povolení vstupu ochránců lidských práv do země a umožnění monitorování probíhajících soudních procesů. Tamní soudy totiž nadále zadržují přes 700 demonstrujících z loňských červencových protestů. Chystají také soudní procesy dvou známých kubánských umělců označených Amnesty za vězně svědomí.

  Článek publikován 7.4.2021

Stav lidských práv na Kubě v roce 2020

Mezi informacemi o nedostatku potravin úřady nadále potlačovaly všechny formy nesouhlasu s režimem, včetně věznění nezávislých umělců, novinářů a členů politické opozice.

  Případ publikován 4.1.2021

Amnesty vyzývá USA: Zavřete Guantánamo

Zadržovací zařízení Guantánamo na Kubě se stalo symbolem hrubého porušování lidských práv páchaného americkou vládou ve jménu boje proti terorismu. V současnosti je v něm vězněno na 40 lidí. Většina z nich bez obvinění a spravedlivého soudu. Amnesty International je přesvědčena, že vězni z Guantánama musí být souzeni ve spravedlivých soudních procesech nebo propuštěni. Amnesty dále vyzývá vládu USA, aby věznici na Guantánamu uzavřela.

  Článek publikován 20.5.2020

Eduardo Cardet je volný!

Eduardo Cardet byl v květnu 2019 podmínečně propuštěn a mohl se vrátit domů k rodině.

  Případ publikován 24.9.2019

Nezávislá novinařina se trestá – třeba i rokem vězení

Roberto de Jesús Quiñones Haces, kubánský právník a nezávislý novinář zpravodajského serveru Cubanet, byl odsouzen k ročnímu trestu za údajné „odporování úřadům a neuposlechnutí nařízení“.

  Článek publikován 19.8.2019

Kuba: Svoboda nadále v nedohlednu

„Jsme kontinuita“ hlásá prezident Miguel Díaz-Canel. Co ale představuje „kontinuita“ v kontextu lidských práv? Lepší snad ani nevědět...

  Článek publikován 9.1.2019

Cardetu nesmí ve vězení navštěvovat rodina

  Případ publikován 21.3.2018

Kuba: Propusťte vězně svědomí Cardeta!

Eduardo Cardet je lídrem prodemokratického hnutí Křesťanské hnutí za svobodu (Movimiento Cristiano Liberación, MCL). V současné době odpykává trest ve výši 3 let za kritiku kubánské vlády. Jde o vězně svědomí, který musí být okamžitě a bezpodmínečně propuštěn.

  Případ publikován 5.4.2017

Propusťte kubánskou obránkyni lidských práv z domácího vězení!

Dva dny po smrti Fidela Castra v listopadu 2016 byli zatčeni čtyři členové a členky jedné rodiny - obránců lidských práv v městě Holguín v jihovýchodní části Kuby. Sourozenci, kteří drželi od 7. března hladovku, byli 2. dubna podmínečně propuštěni. Jejich matka Maydolis Leyva Portellesová, která je dočasně v domácím vězení, však zůstává vězeňkyní svědomí a musí být okamžitě a bezpodmínečně osvobozena. Kubánská komise pro lidská práva a národní smíření, která působí na Kubě a je státem neuznávanou neziskovou organizací, zaznamenala v roce 2016 průměrně 827 politicky motivovaných zadržení měsíčně.

  Článek   Úspěch publikován 22.10.2015

Kuba nečekaně propustila z vězení kritika režimu

Znamená tento krok obrat v postoji státu vůči disentu?

12

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...