Prohledávat obsah

nalezeno 10 výsledků:

  Případ publikován 11.3.2020

Básník a bloger odsouzen na deset let kvůli článkům o lidských právech!

Ahmed Mansúr je básník, bloger a obránce lidských práv. V květnu 2018 byl v nespravedlivém soudním procesu odsouzen k deseti letům ve vězení. Ahmed je držen na samotce, v cele nemá matraci, nejsou mu umožněny vycházky. Na protest proti špatným podmínkám ve vězení držel opakovaně hladovku. Jeho zdravotní stav je velmi vážný. Ahmend byl obviněn a odsouzen pouze za poklidné uplatňování svých práv na svobodu projevu a sdružování. Amnesty požaduje jeho okamžité propuštění.

  Článek publikován 6.2.2019

Jemen: Spojené arabské emiráty bezohledně zásobují ozbrojence zbraněmi. I těmi z Česka.

Amnesty International zjistila na základě vyšetřování pomocí otevřených zdrojů, že Spojené arabské emiráty (SAE) bezohledně vyzbrojují ozbrojené skupiny moderním vybavením. Tím může konflikt v Jemenu ještě více eskalovat.

  Případ publikován 5.2.2019

Jemen: Spojené arabské emiráty bezohledně zásobují ozbrojence západními zbraněmi. I těmi z Česka.

Amnesty International zjistila na základě vyšetřování pomocí otevřených zdrojů, že Spojené arabské emiráty (SAE) bezohledně vyzbrojují ozbrojené skupiny moderním vybavením. Tím může konflikt v Jemenu ještě více eskalovat.

  Zprávy publikován 21.10.2018

Týden.cz zve na lidskoprávní orienťák Amnesty

  Případ publikován 6.4.2017

Žádáme spravedlnost pro oběti konfliktu v Sýrii a jejich rodiny

Úterní chemický útok (4. 4. 2017), který zasáhl město Chán Šajchún v Idlíbu, zabil více než 70 lidí a stovky dalších zranil. Ačkoli ruské i syrské úřady tvrdí, že za útok nenesou odpovědnost, je nutné, aby byl vyšetřen a aby byli ti, kteří ho spáchali, předvedeni před soud. Od roku 2013 bylo vládními silami a ozbrojenými skupinami spácháno několik chemických útoků a dosud za ně nebyl nikdo potrestán.

  Případ publikován 30.9.2015

Spojené arabské emiráty: Aktivisté kritizovali vládu. Teď je mučí ve vězení

Devět mužů ze Spojených arabských emirátů kritizovalo vládu a prosazovalo demokratické reformy. Byli mezi nimi obhájci lidských práv, učitelé, studenti nebo soudce. Teď je mučí ve vězení. Všichni byli odsouzeni 2. července 2013 v rámci série masových procesů v Abú Zabí proti kritikům vlády a uznáni vinnými z údajného „založení organizace s cílem sesadit vládu“.

  Případ publikován 30.9.2015

UAE: Activists tortured in prison for criticizing the government

Nine men from the United Arab Emirates were convicted on July 2nd, 2013 for criticizing the government and promoting democratic reforms. Among them were human rights defenders, teachers, students and judges. The conviction was a part of a series of mass processes in Abu Dhabi against critics of the government. All of them were found guilty of allegedly "establishing an organization with the aim to unseat the government."

  Článek   Úspěch publikován 20.5.2015

Spojené arabské emiráty: Tři sestry byly propuštěny z tajné vazby

  Článek publikován 22.1.2015

Uvězněn a bičován za články na internetu

Skoro 5000 podpisů na podporu Raífa Badawího ze Saúdské Arábie jsme 5. února předali saúdské ambasádě v Praze.

  Případ publikován 1.12.2014

Za snahu o demokratické reformy byl člen Amnesty odsouzen na 10 let vězení

Mohammed al-Roken je profesor ústavního práva a advokát lidských práv, který si ve vězení odpykává desetiletý trest. Odsouzen byl v hromadném procesu s 94 vládními kritiky známém jako „UAE 94“. V řízení, které porušilo řadu zásad spravedlivého soudu, bylo nakonec 69 lidí včetně Mohammeda usvědčeno z pokusu o vládní převrat.

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...