Prohledávat obsah

nalezeno 15 výsledků:

  Článek publikován 20.11.2023

Spojené arabské emiráty: Klimatický summit ve stínu mučení a krutého věznění

Zatím žádná z mezinárodních jednání nevedla k opatřením, která by ukončila probíhající klimatickou krizi. Blížící se klimatický summit by mohl být zlomem, pořadatelskou zemí jsou ale Spojené arabské emiráty – ropný ráj, který krutě trestá svoje kritiky. Kvůli porušování lidských práv v zemi se summitu zúčastní i generální tajemnice Amnesty International Agnès Callamard.

  Článek publikován 9.7.2023

Spojené arabské emiráty: COP28 se blíží, kritici režimu jsou ale stále nespravedlivě vězněni

Uplynulo deset let od chvíle, kdy Spojené arabské emiráty odsoudily v hromadném procesu 60 členů Emirátské občanské společnosti k mnoha letům v cele. 51 lidí z nich si už svůj trest odpykalo, přesto zůstávají ve vězení.

  Článek publikován 8.2.2022

Spojené arabské emiráty se mstí vězňovi, který zveřejnil špatné zacházení ve věznici

Ahmed Mansúr upozornil na špatné podmínky ve vězení, které musel trpět od zatčení v roce 2017. Úřady mu je za to ale ještě zpřísnily.

  Případ publikován 11.3.2020

Básník a bloger odsouzen na deset let kvůli článkům o lidských právech!

Ahmed Mansúr je básník, bloger a obránce lidských práv. V květnu 2018 byl v nespravedlivém soudním procesu odsouzen k deseti letům ve vězení. Ahmed je držen na samotce, v cele nemá matraci, nejsou mu umožněny vycházky. Na protest proti špatným podmínkám ve vězení držel opakovaně hladovku. Jeho zdravotní stav je velmi vážný. Ahmend byl obviněn a odsouzen pouze za poklidné uplatňování svých práv na svobodu projevu a sdružování. Amnesty požaduje jeho okamžité propuštění.

  Článek publikován 6.2.2019

Jemen: Spojené arabské emiráty bezohledně zásobují ozbrojence zbraněmi. I těmi z Česka.

Amnesty International zjistila na základě vyšetřování pomocí otevřených zdrojů, že Spojené arabské emiráty (SAE) bezohledně vyzbrojují ozbrojené skupiny moderním vybavením. Tím může konflikt v Jemenu ještě více eskalovat.

  Případ publikován 5.2.2019

Jemen: Spojené arabské emiráty bezohledně zásobují ozbrojence západními zbraněmi. I těmi z Česka.

Amnesty International zjistila na základě vyšetřování pomocí otevřených zdrojů, že Spojené arabské emiráty (SAE) bezohledně vyzbrojují ozbrojené skupiny moderním vybavením. Tím může konflikt v Jemenu ještě více eskalovat.

  Zprávy publikován 21.10.2018

Týden.cz zve na lidskoprávní orienťák Amnesty

  Případ publikován 6.4.2017

Žádáme spravedlnost pro oběti konfliktu v Sýrii a jejich rodiny

Úterní chemický útok (4. 4. 2017), který zasáhl město Chán Šajchún v Idlíbu, zabil více než 70 lidí a stovky dalších zranil. Ačkoli ruské i syrské úřady tvrdí, že za útok nenesou odpovědnost, je nutné, aby byl vyšetřen a aby byli ti, kteří ho spáchali, předvedeni před soud. Od roku 2013 bylo vládními silami a ozbrojenými skupinami spácháno několik chemických útoků a dosud za ně nebyl nikdo potrestán.

12

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...