Prohledávat obsah
nalezeno 12 výsledků:

Článek publikován 17.4.2023
Thajsko: Dětským demonstrantům hrozí přísné postihy

Případ publikován 13.2.2023
Děti za mříže nepatří! Pomozme zastavit pronásledování mladých obránců lidských práv v Thajsku
Thajské úřady stíhají a pronásledují dětské obránce lidských práv za pokojné uplatňování jejich práva na protest. Mezi 283 dětmi, proti nimž je vedeno trestní řízení, jsou například Thanakorn „Petch“ Phiraban, bojující za práva LGBTI+ komunity, Chan Tonnamphet, aktivistka za práva původních obyvatel, a „Sand“, která je obviněna v souvislosti s účastí na protivládních protestech.

Článek publikován 14.6.2022
Report Amnesty potvrzuje válečené zločiny v Myanmaru
V novém reportu popisuje Amnesty válečné zločiny a zločiny proti lidskosti ve státech Kayin a Kayah ve východním Myanmaru. Podle Amnesty se totiž jedná o systematické kolektivní násilí a trestání etnických skupin tamního obyvatelstva.
Článek publikován 20.5.2021
Aktivisté mohou čelit až sto i více letům vězení!
Thajské úřady nadále zadržují obránce lidských práv za to, že se účastnili pokojných protestů požadujících demokratické reformy. Někteří z nich mohou čelit extrémně vysokým trestům v řádu desítek let.

Případ publikován 26.2.2021
Thajsko: Protestující studenti nespravedlivě obviněni z velezrady. Pomůžete?
Stovkám pokojných demonstrantů v Thajsku včetně studentů, nebo dokonce dětí hrozí roky ve vězení, některým až doživotní tresty za účast na prodemokratických demonstracích.

Článek publikován 19.10.2020
Vodní děla, barikády i ostnaté dráty. Thajsko umlčuje protesty
Amnesty reaguje na nepřiměřené kroky bezpečnostních složek proti poklidným protestům v Thajsku.

Článek publikován 5.2.2018
Thajsko: Ukončete eskalující zásahy proti poklidným protestům
Devět aktivistů - včetně prvního člověka zatčeného za protestování po vojenském převratu v roce 2014 - čelí trestnímu řízení.

Případ publikován 28.7.2016
Aktivistům Amnesty International hrozí 5 let vězení za nahlášení mučení
Tři lidskoprávní aktivisté čelí až pětiletému trestu odnětí svobody a pokutě ve výši až 300 000 bahtů (přes 8 tisíc amerických dolarů) za zdokumentování mučení v Thajsku. 26. července 2016 proti nim bylo vzneseno obvinění za "počítačovou kriminalitu" a “protizákonné hanobení”. Bývalý předseda správní rady Amnesty International Thajsko Somchai Homla-or, současná předsedkyně SR AI Thajsko Porpen Khongkachonkiet a Anchana Heemminová ze skupiny Duay Jai, čelí obvinění z protizákonného hanobení a spáchání počítačového zločinu. Proč? Zdokumentovali a zveřejnili online zprávu o mučení, které provádí královská armáda a policie v provinciích na thajských jižních hranicích.
Zprávy publikován 26.7.2016
Eurozprávy o zatýkání aktivistů v Thajsku

Případ publikován 13.6.2016
Osm uživatelů Facebooku čeká v Thajsku vojenský soud
Osm lidí spojených se satirickou komunitní stránkou na Facebooku obvinili 28. dubna v Thajsku z pobuřování a počítačové trestné činnosti. Na 3. července je plánováno konání vojenského soudu. Dva ze zadržených čelí i obvinění z urážky monarchie.