© Ye Jinghan / Unsplash

Skvělá zpráva: Čadský obránce lidských práv na svobodě!

  Článek

Baradine Berdei Targuio, nespravedlivě uvězněný obránce lidských práv z Čadu a předseda čadské organizace pro lidská práva byl 10. června 2021 propuštěn z vazby.

Targuio zatím nemůže cestovat ani po své zemi ani vycestovat do zahraničí a nesmí poskytovat rozhovory do médií. Tato opatření by měla být dočasná do doby, než mu čadská vláda vydá dekret o amnestii, který zatím neobdržel a jehož vydání není přesně stanoveno.

 

Baradine Berdei Targuio, předseda čadské organizace pro lidská práva, byl v únoru 2021 nespravedlivě odsouzen k tříletému trestu vězení a pokutě za údajné porušení „ústavního pořádku“. Toho se měl dopustit v lednu 2020, kdy čadskému prezidentovi poslal otevřený dopis o situaci v oblasti lidských práv v zemi.

Aktuální petice

  Vietnam

Uvězněna za podporu rodin politických vězňů. Nenechme to tak!

Vietnamská prodemokratická aktivistka Nguyễn Thúy Hạnh byla v dubnu 2021 zatčena a obviněna z podrývání Vietnamské republiky kvůli fondu na pomoc politickým vězňům a jejich rodinám. V případě odsouzení jí hrozí až dvacet let vězení.

 

Aktuální počet podpisů: 2391 Náš cíl: 2500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...