© Tatyana Zenkovich/EPA-EFE

Pošlete vzkaz Kalesnikavové přímo do vězení!

  Článek

Maryja Kalesnikavová byla v roce 2021 odsouzena k jedenáctiletému trestu vězení. Podpořte ji vzkazem solidarity - napište jí přímo do vězení.

Adresa, kam můžete vzkazy posílat:

 

Kalesnikava Mariya Alyaksandravna

SIZO-1

ul. Volodarskogo, 2

Minsk

220030

Belarus

 

V ideálním případě napište pohled s krátkým vzkazem v ruštině nebo běloruštině, případně angličtině nebo češtině. Obrázek na pohledu ani vzkaz by neměl být politický, nezmiňujte v něm ani Amnesty.

 

Ukázky vzorových vzkazů:

 

You are not alone! (Belarusian: Мы з вамi! Russian: Мы с вами!)

I support your freedom! (Belarusian: Я далучаюся да патрабаванняў аб вашым неадкладным вызваленні! Russian: Я присоединяюсь к требованиям о вашем немедленном освобождении!)

 

Tip pro vás:

Maryja Kalesnikavová studovala na Běloruské hudební akademii, věnovala se hře na barokní flétnu, má ráda Mozarta – pohled s hudební tématikou ji proto určitě potěší.

Aktuální petice

  Bělorusko

Letošní Nobelovu cenu za mír získal vězněný běloruský bojovník za lidská práva Ales Bjaljacki. Pomožme mu na svobodu!

Dne 14. července 2021 běloruská policie provedla razii v sídlech několika nevládních organizací a domech jejich čelních představitelů. Terčem policejních prohlídek byla i lidskoprávní organizace Vjasna, která monitoruje politické vězně v zemi a poskytuje jim například právní ochranu. Několik členů, mezi nimi Ales Bjaljacki, předseda a zakladatel Vjasny, právník organizace Uladzimir Labkovič, jeho partnerka Nina Labkovičová (ta byla později propuštěna) a místopředseda Vjasny, Valjantsin Stefanovič, bylo policií zatčeno a jsou ve vazbě.

 

Aktuální počet podpisů: 2699 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...