© Private

Nejvyšší soud potvrdil trest smrti pro Mohammada Ghobadloua

  Článek

Mohammad Ghobadlou byl v listopadu 2022 dvakrát odsouzen k trestu smrti v souvislosti s incidentem, kdy během protivládních protestů údajně přejel autem vládního úředníka. Soudní řízení bylo nespravedlivé a s Mohammadem bylo špatně zacházeno, včetně odepření přístupu k lékům na bipolární poruchu, jíž Mohammad trpí.

Ačkoliv na začátku února 2023 soud rozhodl o odložení Mohammadovy popravy, na konci května Nejvyšší soud potvrdil rozsudek o trestu smrti a zamítl žádost o odvolání. Mohammad je tak nadále v přímém ohrožení výkonu nejvyššího trestu. 

Aktuální petice

  Írán

18 let vězení, mučení a špinavé cely. Takhle Írán trestá pokojné aktivisty

Íránská aktivistka v oblasti pracovních práv Sepideh Gholianová a její kolega Esmail Bakhshi byli v listopadu 2018 zadrženi jenom proto, že se zúčastnili pokojného protestu na podporu zaměstnanců, kterým firma nevyplácela mzdy. Po svém propuštění na kauci veřejně prohlásili, že byli ve vazbě mučeni policií. Kvůli tomu byli znovu uvězněni a po nespravedlivém soudním procesu byli oba odsouzeni k dlouhým trestům.

Aktuální počet podpisů: 1089

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...