Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4101 výsledků:

  Případ publikován 26.9.2023

Na sociálních sítích měl deset sledujících. Přesto ho za příspěvky na nich odsoudili k trestu smrti. Pomůžete?

V Saúdské Arábii byl k trestu smrti odsouzen bývalý učitel Mohammad bin Násir al-Ghamdí. Trest si vysloužil za to, že na sociálních sítích kritizoval saúdského krále a požadoval propuštění nespravedlivě uvězněných duchovních představitelů. Ghamdí však pouze uplatňoval své základní právo na svobodu slova. Podepište petici za jeho propuštění.

  Článek publikován 25.9.2023

Mezi apartheidem a právním státem: Dvojí život izraelské justice

Izraelská vláda plánuje reformu soudního systému, která má oslabit justici a kontrolu zákonodárců. Hrozí, že bez dohledu justice izraelské úřady zintenzivní už tak krutý systém apartheidu a porušování lidských práv bude eskalovat. Statisíce Izraelců proti reformě protestují, policie demonstranty svévolně zatýká.

  Článek publikován 19.9.2023

Kongo: Tisíce lidí vysídleny kvůli těžbě kobaltu a mědi

Rozšiřování dolů v Demokratické republice Kongo vede k závažnému porušování lidských práv - včetně násilí, sexuálních útokům a žhářství.

  Článek publikován 17.9.2023

Myanmar: Meta stále nezaplatila odškodnění Rohingům. Její algoritmy podpořily propuknutí násilí

Společnost Meta stále nezaplatila Rohingům odškodné. Je si však vědoma role, kterou Facebook sehrál při etnických čistkách této pronásledované menšiny.

  Případ publikován 16.9.2023

Bangladéšská studentka je už rok ve vazbě, protože na jejím webináři zazněla kritika vlády. Pomůžete?

Khadijatul Kubra je od srpna 2022 držena ve vazbě, protože během webináře, který pořádala, jeden z účastníků kritizoval bangladéšskou vládu. Přestože jí bylo v době zatčení 17 let, policie s ní jednala jako s dospělou, týden dokonce musela strávit v cele s lidmi odsouzenými k trestu smrti. Připojte svůj podpis k petici a požadujte její propuštění!

  Článek publikován 14.9.2023

Írán: Rok po smrti Mahsy Amini bojují odvážné aktivistky dál o svobodu

Rok po smrti mladé Mahsy Amini, která se odmítla podřídit ponižujícím zákonům o povinném zahalování, je situace v Íránu stále alarmující. Ženy jsou drženy za mřížemi z absurdních důvodů a v nehumánních podmínkách. I přes mučení a zastrašování však bojují dál.

  Případ publikován 14.9.2023

Ztráta domova kvůli změně klimatu

  Případ publikován 14.9.2023

Genocida za podpory sociálních sítí

  Případ publikován 14.9.2023

Odsouzena za pomoc k bezpečnému potratu

123456411

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...