Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4266 výsledků:

  Článek publikován 30.4.2024

Soud poslal v tajném procesu Manahel al-Otaibi na jedenáct let do vězení

Specializovaný trestní soud odsoudil 9. ledna 2024 v procesu za zavřenými dveřmi saúdskoarabskou aktivistku k jedenáctiletému trestu vězení za činy spojené s terorismem.

  Článek publikován 30.4.2024

Pásmo Gazy: Objev masových hrobů zdůrazňuje naléhavou potřebu umožnit přístup nezávislým vyšetřovatelům

Zatímco porušování lidských práv v Pásmu Gazy pokračuje, lidé, kteří by takové zločiny vyšetřovali, nemají na území dostatečný přístup. Za posledních 6 měsíců mohli zdokumentovat jen zlomek případů.

  Článek   Úspěch publikován 30.4.2024

Skvělá zpráva: Čtyři nespravedlivě vězněné Afghánky jsou konečně na svobodě!

Obránkyně lidských práv z Afghánistánu Zholia Parsi, Neda Parwani, Parisa Azada a Manizha Seddiqi byly po několika měsících svévolného zadržování propuštěny na svobodu.

  Případ publikován 29.4.2024

Uznávaný čínský právník a jeho žena jsou nespravedlivě ve vězení. Podpořte je podpisem petice

Prominentní právník v oblasti lidských práv Jü Wen-šeng a jeho manželka Sü Jen byli zadrženi v dubnu 2023 cestou na setkání s delegací Evropské unie. Oba jsou obviněni z podvracení státní moci a hrozí jim dlouhé tresty vězení i mučení. Zastaňte se jich podpisem petice.

  Článek publikován 24.4.2024

Lidská práva v roce 2023: Hrozba digitálních technologií a nefunkční mezinárodní mechanismy

Neregulované digitální technologie, nefungující mezinárodní mechanismy a odhodlaná občanská společnost – tři témata, která jsou zásadní pro vývoj lidskoprávní situace po celém světě. Vyplývá to z nové výroční zprávy Amnesty International.

  Článek publikován 24.4.2024

Výroční zpráva Amnesty přináší aktuální lidskoprávní situaci v Česku

Nenávist proti uprchlíkům z Ukrajiny, segregace romských dětí ve vzdělávání nebo nerovná práva pro LGBTI+. To jsou hlavní lidskoprávní problémy Česka, které uvádí nová výroční zpráva Amnesty.

  Článek publikován 24.4.2024

Třetí hladovka pomohla vietnamskému politickému vězni k mírnému zlepšení životních podmínek ve vězení

Tran Huynh Duy Thuc je vietnamský podnikatel, který byl za tvorbu pro svůj blog, v níž volal po politické reformě a dodržování lidských práv, v roce 2010 odsouzen k 16 letům ve vězení a následným 5 letům domácího vězení. Už třikrát ve vězení držel protestní hladovku, ta poslední vedla k mírnému zlepšení podmínek ve vězení.

  Článek publikován 23.4.2024

Gruzie: Policie se musí zodpovídat z použití nepřiměřené síly proti demonstrantům

Policie v Gruzii násilně rozehnala pokojnou demonstraci v Tbilisi, kde se protestující shromáždili proti kontroverznímu zákonu o „zahraničním vlivu“. Ten je kritizován za svou podobnost s ruským represivním zákonem o „zahraničních agentech“, který se používá k umlčení nesouhlasu s vládnoucím režim.

  Případ publikován 22.4.2024

Mladý umělec ve vězení kvůli graffiti kritizujícímu prezidenta. Pomůžete?

Rached Tamboura (28) je umělec a student kaligrafie na Tuniské univerzitě. Policie ho zadržela v červenci 2023 kvůli sérii graffiti kreseb kritizujících prezidenta Kaíse Saída. Kvůli svým uměleckým aktivitám byl obviněn z urážky prezidenta a odsouzen k dvouletému trestu vězení.

  Článek publikován 17.4.2024

Nigérie: Shell znečistil deltu Nigeru, teď chce infrastrukturu prodat. Mohl by tak uniknout odškodnění obyvatel

Ropná infrastruktura společnosti Shell v deltě Nigeru znamenala katastrofu pro životní prostředí i tamní obyvatele. Amnesty i další organizace vyzývají nigerijské úřady, aby prodej neschválily. Společnost musí zaplatit spravedlivé odškodnění, stejně jako náklady na vyčištění zamořené oblasti.

12345678910427

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...