Zprávy z Amnesty

Všechny naše nejnovější zprávy o lidských právech.

Prohledávat obsah

nalezeno 3867 výsledků:

  Článek publikován 7.11.2022

Egyptský aktivista v přímém ohrožení života, drží extrémní hladovku a nepřijímá žádné jídlo ani vodu

Známý aktivista a bloger Alaa Abd el-Fattah byl spolu se svým právníkem v září 2019 zatčen a uvězněn za kritiku egyptského režimu. Od dubna 2022 drží protestní hladovku. Nyní se u příležitosti konference OSN o změnách klimatu (COP27) v Egyptě rozhodl přestat přijímat jakékoliv jídlo i vodu, je proto ve vážném ohrožení života.

  Případ publikován 7.11.2022

Tři lidé z Íránu jsou v ohrožení soudem nařízeného oslepení. Pomůžete?

Třem vězňům – dvěma mužům a jedné ženě – bezprostředně hrozí soudem nařízené oslepení jako trest na základě zásady qisas neboli „oko za oko“. Odsouzení již kvůli tomu byli přemístěni do věznice v Teheránu, která je na výkon podobných trestů vybavena. Pomozte nám zastavit tento nelidský trest.

  Článek publikován 3.11.2022

Cesta do Libanonu: Země balancující mezi krizí a novým začátkem

Reportáž studentky lidských práv Kateřiny Hlaváčkové o její cestě do Libanonu.

  Článek publikován 1.11.2022

"Nesmíme se nechat zastrašit, to by znamenalo, že nenávist vyhrává."

Projev vedoucí kampaní české Amnesty Žanety Sladké ze středečního shromáždění Společně proti nenávisti na Václavském náměstí - svolaném po nedávné vraždě dvou LGBTI+ lidí na Slovensku.

  Článek publikován 31.10.2022

Brazílie musí během voleb zaručit dodržování lidských práv

Amnesty reaguje na zprávy z médiích o stupňujících se případech politicky motivovaného násilí a vyhrožování v souvislosti s volbami v Brazílii.

  Článek publikován 31.10.2022

Právnička v oblasti lidských práv Hoda Abdelmoniemová trpí závažnými zdravotními potížemi, není jí ale umožněna lékařská péče

Egyptská právnička Hoda Abdelmoniemová byla před čtyřmi lety zadržena kvůli své činnosti v oblasti lidských práv. V září začal vykonstruovaný soudní proces, v němž čelí obvinění z terorismu. Hodě byly po celou dobu věznění zakázány návštěvy. Její zdravotní stav se zhoršuje, přesto jí není umožněna řádná lékařská péče.

  Článek   Úspěch publikován 31.10.2022

Příkaz o deportaci uprchlíka z Pobřeží slonoviny žijícího v Kanadě byl zrušen

Mamadou Konaté utekl z Pobřeží slonoviny kvůli výhružkám smrti. Už šest let žije a pracuje v Kanadě. Byla mu nařízena deportace, ale podařilo se dosáhnout jejího zrušení.

  Článek publikován 29.10.2022

Režimní PR mašinérie před listopadovou klimatickou konferencí OSN v Egyptě nemůže zakrýt drastické porušování lidských práv

Egyptské úřady drží kritiky státu a politické oponenty v krutých a nelidských podmínkách ve věznici Badr 3 v době, kdy se Egypt připravuje na listopadovou konferenci OSN o změně klimatu COP27 v Šarm aš-Šajchu.

  Článek   Úspěch publikován 28.10.2022

Úspěch na Slovinsku: Pokuty za pokojné shromažďování požadované po aktivistovi byly zrušeny

Jaša Jenull ze Slovinska čelil pokutám za policejní náklady při pokojné demonstraci proti omezování svobody slova a práva na shromažďování. Dohromady po něm úřady požadovaly přes 40 tisíc euro. V říjnu 2022 byly všechny pokuty zrušeny.

  Případ publikován 28.10.2022

Žádáme spravedlnost pro oběti a ochranu lidských práv LGBTI+ komunity na Slovensku. Přidejte se

Dne 12. října zastřelil útočník před bratislavským klubem, kde se schází LGBTI+ komunita, 27letého Juraje a 23letého Matúše. Vražedný útok policie vyšetřuje jako teroristický čin. Vyzvěte s námi slovenskou vládu, aby přijala účinná opatření, která by útokům z nenávisti v budoucnu zabránila.

12345678910387

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...