Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 30.5.2023

Sestra uvězněného se soudí s Twitterem a saúdskými úřady

Podle obžaloby Twitter spolupracoval se Saúdskou Arábií, protože je jeho významným investorem. Saúdská Arábie je přitom obviněna ze špionáže a krádeže osobních dat uživatelů Twitteru.

  Případ publikován 28.5.2023

Založil organizaci na podporu vzdělávání, Tálibán ho kvůli tomu zavřel do vězení. Pomozte podpisem petice

Matiullah Wesa je významným afghánským aktivistou za práva dívek a žen na vzdělání. Založil organizaci PenPath, která podporuje vzdělávání dětí v odlehlých lokalitách a vede kampaně za umožnění přístupu žen a dívek ke vzdělání. V březnu 2023 byl kvůli svým aktivitám svévolně zatčen příslušníky zpravodajských služeb Tálibánu a od té doby je ve vězení.

  Článek publikován 26.5.2023

103 laureátů Nobelovy ceny vyjádřilo podporu Alesi Bjaljackému. Žádají jeho propuštění

Ales Bjaljacki, který získal Nobelovu cenu za mír v roce 2022, byl na jaře 2023 odsouzen k deseti letům odnětí svobody. 103 laureátů Nobelovy ceny ho podpořilo v otevřeném dopise a vyzvalo k jeho propuštění.

  Případ publikován 24.5.2023

Studentky v Íránu čelí cíleným útokům chemickým plynem. Podpořte je podpisem petice

Ve stovkách škol po celém Íránu došlo v posledních měsících k cíleným chemickým útokům na studentky. Tisíce školaček byly otráveny a hospitalizovány. Úřady incidenty záměrně bagatelizují. Otravy se zdají být koordinovanou kampaní, jejímž cílem je potrestat dívky za jejich pokojnou účast na celonárodních protestech a sundávání povinných hidžábů.

  Článek   Úspěch publikován 23.5.2023

Skvělá zpráva: Raman Pratasevič je na svobodě!

Běloruský opoziční novinář Raman Pratasevič byl zatčen poté, co úřady v květnu 2021 donutily letadlo, kterým letěl, nouzově přistát v Minsku. Pratasevič byl začátkem května odsouzen k osmi letům vězení za údajnou organizaci protestů v létě 2020 a další trestné činy. O několik dní později dostal milost a byl propuštěn na svobodu.

  Článek publikován 23.5.2023

Rok 2022 byl jedním z nejhorších pro obránce lidských práv z Guatemaly

Útvar pro ochranu obránců lidských práv monitoruje situaci lidských práv v Guatemale. V roce 2022 zaznamenal nejvíc útoků na obránce práv ve své historii.

  Článek publikován 20.5.2023

Narges Mohammadiová získala prestižní ocenění od PEN America

Narges Mohammadiová si odpykává trest ve vězení, nepřestává ale bojovat za lidská práva. V roce 2022 vydala knihu, v níž detailně popisuje mučení v íránských věznicích. PEN America Narges Mohammadiové udělilo Cenu PEN/Barbey za svobodné psaní.

  Článek publikován 19.5.2023

Vietnam plánuje povinnou registraci účtů na sociálních sítích

Všechny vietnamské účty na sociálních sítích se podle návrhu zákona mají zaregistrovat. V zemi, která se pokouší cenzurovat obsah na sociálních sítích, se může jednat o krok cílící na omezení svobody slova.

  Případ publikován 18.5.2023

Šesti mužům v Íránu hrozí trest smrti. Jejich přiznání byla vynucena krutým mučením. Pomůžete?

Šesti mužům z pronásledované arabské menšiny v Íránu hrozí poprava. Revoluční soud je po hrubě nespravedlivém procesu odsoudil k trestu smrti. K přiznání byli donuceni krutým mučením. Požadujte s námi jejich okamžité propuštění.

118192021222324252627282930423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...