Prohledávat obsah

nalezeno 4179 výsledků:

  Článek publikován 23.2.2024

Sedm let o něm nemá žádné zprávy. Žena uvězněného právníka napsala svému muži dojemný dopis k Valentýnu

Kao Č’šeng byl jedním z nejrespektovanějších právníků v Číně, avšak jen do doby, než se výrazněji začal věnovat obhajobě běžných lidí, kteří čelili nespravedlnostem ze strany státu. Kao Č’šeng a jeho rodina se tak dostali pod neustálý dohled čínské státní policie, která ho několikrát zadržela a mučila. V srpnu 2017 byl Kao Č’šeng zatčen přímo ve svém domě. Od té doby o něm neexistují žádné zprávy, a ani mu nebyl umožněn žádný kontakt s jeho ženou Geng He. I letošní čínský Valentýn je tak Kao Č’šeng daleko od své rodiny. Jeho žena mu proto napsala krásný dopis.

  Článek publikován 23.2.2024

Ona je ve vězení, on žije pod čínským dohledem. Partner hongkongské aktivistky píše o těžkých zkouškách i Valentýnu na dálku

Právnička a aktivistka z Hongkongu Chow Hang-tung je vězněna za pořádání pietní akce k uctění památky obětí masakru na náměstí Nebeského klidu v roce 1989. Na základě sporného zákona o národní bezpečnosti jí hrozí až 10 let vězení za ,,podněcování k podvratné činnosti“. Její partner a aktivista Ye Du žije pod policejním dohledem v čínském městě Kuang-čou. Letošní čínský Valentýn tak opět nemůžou trávit spolu. Místo toho jí Ye Du napsal láskyplný dopis.

  Případ publikován 22.2.2024

Syn bývalého egyptského poslance je už deset let nespravedlivě za mřížemi. Podepište petici za jeho propuštění

Anas al-Beltagy je od roku 2013 ve vězení jen kvůli aktivitám svého otce – bývalého poslance, který byl rovněž uvězněn. Anas al-Beltagy byl ve vězení opakovaně mučen, většinu času tráví na samotce. Nejsou mu umožněny návštěvy rodiny ani právníka a nemá přístup k odpovídající zdravotní péči. Nikdo by neměl být vězněn pouze kvůli aktivitám svých rodinných příslušníků. Vyzvěte s námi egyptského prezidenta k mladíkovu propuštění.

  Článek publikován 19.2.2024

5 zemí, kde vás protestování může stát svobodu

Ačkoliv je svoboda slova základním lidským právem, v mnoha státech stále není samozřejmostí. Podívejte se na příklad pěti zemí, ve kterých lidé za vyjadřování svých názorů čelí represím, končí za mřížemi, nebo dokonce platí svým zdravím či životem.

  Článek publikován 16.2.2024

Alexej Navalnyj zemřel ve vězení

Ruská vězeňská služba 16. února 2024 oznámila, že ruský opoziční politik Alexej Navalnyj ve vězení zemřel.

  Článek publikován 13.2.2024

Kampaň Ochraňme protest: Mnoho zemí stále umlčuje demonstranty násilím

Pro demokratický vývoj společnosti jsou protesty zásadní, přesto čelí demonstranti v mnoha zemích zákazům, násilí, nebo dokonce zabíjení. Na vině je militarizace policie i stigmatizace protestujících.

  Případ publikován 6.2.2024

Ujgurský profesor je již deset let nespravedlivě ve vězení. Podpořte ho podpisem petice

Ilham Tohti působil jako profesor ekonomie na pekingské univerzitě Min-cu. Založil webové stránky Ujgur online, kde hájil práva příslušníků ujgurské menšiny v Číně. Kvůli svým aktivitám byl obviněn ze separatismu a ve vykonstruovaném procesu dne 23. září 2014 odsouzen k doživotnímu trestu vězení.

  Případ publikován 6.2.2024

Afghánské ženy riskují věznění i mučení, přesto bojují za svá práva. Pomůžete?

Situace žen v Afghánistánu se od převzetí moci Tálibánem v roce 2021 neustále zhoršuje. Mladé ženy nesmějí studovat ani chodit do práce, a pokud proti restrikcím veřejně protestují, jsou zavírány do vězení, kde jim hrozí mučení. To je i případ obránkyně lidských práv Manizhy Seddiqi. Ta kvůli svým nenásilným aktivitám skončila za mřížemi a nemá přístup k právníkovi ani rodině. Nebyla přitom obviněna z žádného trestného činu. Manizha Seddiqi musí být okamžitě propuštěna. Podepište petici za její osvobození.

123456418

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...