Prohledávat obsah

nalezeno 4247 výsledků:

  Článek publikován 20.6.2024

Vlastnictví zbraně je privilegium, ne právo

Česko: čtyři masové střelby za posledních 15 let, 1 milion střelných zbraní. Když končí v nezodpovědných rukou, může to způsobit tragédii.

  Případ publikován 13.6.2024

Amnesty vyzývá vládu a parlament: Zpřísněte zbraňovou legislativu v České republice!

Když střelné zbraně skončí v nezodpovědných rukou, může to znamenat katastrofu. České zákony, které regulují získávání zbraní, jsou přesto jedny z nejmírnějších v Evropě. V ČR se za posledních patnáct let odehrály již čtyři masové střelby, a je proto nejvyšší čas, aby se zákonodárci a zákonodárkyně zabývali tím, kdo má přístup ke zbraním a za jakých podmínek. Zatím je tato debata vedena převážně směrem k deregulaci nabývání a držení zbraní. Podepište petici a pojďte to změnit!

  Článek publikován 6.6.2024

Amnesty Kolektiv: Jak se stát členem a jaké výhody na vás čekají?

Amnesty Kolektiv je program pro všechny podporovatele Amnesty – pro jednorázové i pravidelné dárce. Je to způsob, jakým vám chceme poděkovat za vaši podporu a zároveň vás více zapojit do naší komunity, aktivit a zůstat v co nejbližším kontaktu.

  Článek publikován 6.6.2024

Hongkong: Režim likviduje opozici, 47 opozičních představitelů nespravedlivě zadrženo

Z 47 zadržených hongkongských opozičníků bylo 14 odsouzeno, a to na základě obvinění ze „spiknutí s cílem rozvrátit státní moc“. Jedná se o bezprecedentní ukázku využívání hongkongského zákona o národní bezpečnosti k umlčování disentu.

  Článek publikován 31.5.2024

Pište o lidských právech na Wikipedii! Zapojte se s Amnesty do editatonu

Amnesty se už po několikáté zúčastní lidskoprávní výzvy Wikipedie. Během června tak mohou dobrovolníci a dobrovolnice z celého Česka doplňovat i vytvářet články o zásadních tématech týkajících se lidských práv. Připojte se k nám a pomozte nám rozšířit největší internetovou encyklopedii.

  Článek   Úspěch publikován 30.5.2024

Skvělá zpráva: Čínská novinářka je konečně volná

Čínská novinářka Čang Čan byla po čtyřech letech propuštěna z vězení a je konečně na svobodě.

  Případ publikován 30.5.2024

Ázerbájdžánský obránce lidských práv znovu ve vězení! Zastaňte se ho podpisem petice

Anar Mammadli je významným ázerbájdžánským obráncem lidských práv. Je zakladatelem a předsedou organizace zaměřené na nezávislé pozorování voleb v Ázerbájdžánu a spoluzakladatelem iniciativy Climate of Justice. Za své aktivity byl již jednou odsouzen k pěti letům vězení, nyní je na základě falešných obvinění znovu ve vazbě a hrozí mu až osmiletý trest.

  Článek publikován 29.5.2024

Trest smrti: Počty popravených dosáhly nejvyšší hodnoty za téměř deset let

Mezi pět zemí s nejvyšším počtem poprav v roce 2023 patřila Čína (1000+), Írán (nejméně 853), Saúdská Arábie (172), Somálsko (nejméně 38) a USA (24). Jen na Írán připadlo 74 % všech zaznamenaných poprav.

  Článek publikován 28.5.2024

Napište do vězení Dmitriji Skurichinovi

Níže najdete potřebné informace o solidárním vzkazu a adrese, na kterou ho zaslat. Najdete zde také postup, jak apelovat za propuštění vězňů svědomí u odpovědných ruských institucí a činitelů.

  Článek publikován 28.5.2024

Napište do vězení Marii Ponomarenko

Níže najdete potřebné informace o solidárním vzkazu a adrese, na kterou ho zaslat. Najdete zde také postup, jak apelovat za propuštění vězňů svědomí u odpovědných ruských institucí a činitelů.

123456425

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...