Prohledávat obsah

nalezeno 71 výsledků:

  Případ publikován 18.4.2023

Zdravotní sestřička z Krymu si odpykává sedmiletý trest, hrozí jí další vězení za vlastizradu a nutně potřebuje lékařskou péči. Pomůžete?

Irina Danilovič (Irina Danilovich) je zdravotní sestra z Ruskem okupovaného Krymu. Otevřeně kritizovala systém zdravotní péče na Krymu a odsuzovala politicky motivované stíhání obránců lidských práv. Za to byla ve vykonstruovaném procesu odsouzena k sedmi letům vězení. Ve vězení je jí odpírána zdravotní péče a její zdravotní stav je vážný. Pomozte jí podpisem petice.

  Článek publikován 1.3.2023

Jak Amnesty International vyšetřuje ruské vojenské útoky na Ukrajině?

V Krizové laboratoři Amnesty pracuje multidisciplinární tým odborníků, který využívá nejmodernější digitální vyšetřovací nástroje k dokumentování porušování lidských práv. Pomáhá zajistit, aby informace z konfliktních oblastí byly včasné, přesné a odpovídaly potřebám práce v oblasti ochrany lidských práv při krizových situacích. To je zásadní zejména v době, kdy je pro výzkumníky nebezpečné být přímo na místě dění a kdy rovněž hrozí rychlé šíření dezinformací.

  Případ publikován 28.11.2022

Ruské síly na Ukrajině nutí civilisty k přesunu do jiných okupovaných oblastí nebo přímo do Ruska, v některých případech i oddělují děti od rodin. Pomůžete?

Rusko násilně deportuje civilisty a civilistky z Ukrajiny, a to včetně dětí. Dopouští se tím válečných zločinů a pravděpodobně i zločinů proti lidskosti. Lidé před přesuny na Ruskem okupovaná území nebo přímo do Ruska musejí projít takzvanou „filtrací“. Jsou vyslýcháni, prohledáváni, svévolně zadržováni a někteří z nich mučeni. Připojte se k petici za okamžité ukončení tohoto zločinného chování.

  Report publikován 10.11.2022

Bití, elektrošoky i vyhrožování popravou. Nový report Amnesty dokazuje mučení a unášení civilistů z Ukrajiny do Ruska, včetně dětí

Amnesty dnes zveřejnila novou zprávu dokládající, že ruský režim násilně přesouval a deportoval civilisty, včetně dětí, z okupovaných oblastí Ukrajiny, což lze považovat za válečné zločiny a možné zločiny proti lidskosti.

  Článek publikován 20.10.2022

Ruské útoky na energetickou infrastrukturu jsou válečné zločiny

20. října oznámily ukrajinské úřady, že dojde v celé zemi k výpadkům elektřiny poté, co bylo v posledních dnech vážně poškozeno přibližně 40 % energetických zařízení v zemi po ruských útocích.

  Článek publikován 11.10.2022

Ruské útoky na Kyjev a další města jsou eskalací válečné agrese a evidentní porušení válečného práva

Rusko v posledních dnech masivně útočí na Kyjev, další ukrajinská města a infrastrukturu.

  Článek publikován 10.10.2022

Nobelovu cenu míru získali obránci lidských práv z Běloruska, Ukrajiny a Ruska

Letošní Nobelovu cenu za mír získaly organizace pro ochranu lidských práv z Ukrajiny a Ruska a běloruský disident Ales Bjaljackij.

  Článek publikován 19.9.2022

Masové hroby v Izjumu potvrzují nejčernější obavy. Všichni pachatelé musí skončit před soudem, vyzývá Amnesty mezinárodní společenství

V lese poblíž města Izjum v Charkovské oblasti, které ukrajinská armáda znovu dobyla po několikaměsíční ruské okupaci, došlo k nálezu masového pohřebiště s těly ukrajinských civilistů a vojáků.

  Článek publikován 13.9.2022

Při osvobozování ukrajinského území je klíčové zajistit důkazy o možných válečných zločinech

V posledních dnech měly ukrajinské síly znovu získat kontrolu nad více než 3 000 km čtverečních území, které dříve okupovalo Rusko, včetně Izyumu a Kupjanska, dvou klíčových měst v Charkovské oblasti.

  Článek publikován 2.9.2022

Ruské „procesy“ s válečnými zajatci v Mariupolu jsou nezákonné a nepřijatelné

Rusové plánují v okupovaném Mariupolu uspořádat soudní procesy s ukrajinskými válečnými zajatci. Ruská armáda v mariupolské filharmonii postavila masivní vězeňské klece.

1234568

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...