Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 17.3.2006

Bělorusko před volbami - Napište dopis prezidentu Lukašenkovi

Běloruská vláda v době před prezidentskými volbami hrubě útočí na lidská práva svých občanů. Opoziční aktivisté jsou zatýkáni a souzeni za své legitimní politické názory. K utlumování občanské společnosti úřadům slouží také nově přijaté nebo pozměněné zákony. AI se obává, že snaha zabránit tzv. „džínové revoluci“ zničí poslední zbytky svobody vyjadřování a sdružování v zemi.

  Článek publikován 16.3.2006

Embarga OSN jsou systematicky porušována

Embarga OSN na dovoz zbraní jsou žalostně neúčinným a bezzubým nástrojem, který nedokáže předcházet či ukončit ozbrojené konflikty. Ani jediné z embarg, které za posledních deset let OSN uvalila, není dodržováno. Obchodníci mohou bez větších problémů dál dodávat zbraně různým bojujícím stranám.

  Článek publikován 10.3.2006

Den Tibetu

Amnesty International v pátek 10. března 2006 v Praze a Brně připomene 47. výročí potlačení tibetského povstání proti čínské okupaci. AI upozorní, že hrubé porušování lidských práv v Tibetu a tibetských oblastech stále pokračuje. Obyvatelům Tibetu jsou upírány základní svobody, především svoboda projevu a vyznání.

  Článek publikován 10.3.2006

Lékaři odsoudili násilné krmení hladovkářů na Guantánamu

Více než 250 renomovaných lékařů z Velké Británie, USA a dalších zemí dnes v dopise uveřejněném v lékařském žurnálu Lancet uvedlo, že medicínská etika zakazuje násilné krmení osob, které se rozhodly podstoupit hladovku. Signatáři dopisu napadají také užívání pout k znehybnění vězňů, kteří jsou pak vyživováni za pomoci sond. Lékaři vyzvali USA, aby k vězňům umožnily přístup nezávislých lékařů.

  Článek publikován 8.3.2006

Výstava Stop násilí na ženách

Ve dnech 8. až 23. března 2006 se vestibul metra „C“ Florenc promění ve volně přístupnou výstavu současného umění, kterou pořádá Amnesty International ČR (AI). Společným tématem děl je problém násilí na ženách.

  Článek publikován 6.3.2006

Svévolné zatýkání a týrání vězňů v Iráku pokračuje

Tisíce osob, které v Iráku zadržují mnohonárodní vojenské jednotky pod velením USA, jsou obětí systému svévolného zatýkání, uvedla dnes Amnesty International (AI). Objevují se také důkazy o mučení vězňů páchaném příslušníky iráckých bezpečnostních složek. Od doby, kdy veřejnost poprvé spatřila fotografie vězňů mučených v Abú Ghraib, se situace zásadnějším způsobem nezlepšila.

  Článek publikován 24.2.2006

Propuštěný čínský disident je nemocen v důsledku týrání

Po šestnácti letech vězení byl v uplynulých dnech konečně propuštěn čínský disident Ju Dong Jue. V důsledku věznění trpí psychickými problémy. Amnesty International (AI) přivítala jeho propuštění a požaduje osvobození dalších lidí, kteří jsou uvězněni pro jejich zapojení do prodemokratického hnutí v roce 1989.

  Článek publikován 16.2.2006

Írán pod vedením prezidenta Ahmadínežáda stále porušuje lidská práva

Půl roku po nástupu Mahmúda Amhadínežáda do úřadu prezidenta zůstávají lidská práva v Íránu v zoufalém stavu. Amnesty International (AI) ve své dnes zveřejněné zprávě dokonce dokumentuje případy poukazující na sílící represi v zemi.

  Článek publikován 9.2.2006

Svoboda vyjadřování v Kolumbii je ohrožena

Novináři, volební kandidáti a političtí představitelé čelí v Kolumbii výhružkám i přímým fyzickým útokům. Takové podmínky mohou ohrozit správný průběh blížících se voleb, uvedla dnes Amnesty International (AI).

  Článek publikován 6.2.2006

Guantánamo: nezákonnost, mučení a stigmatizace

Amnesty International (AI) dnes zveřejnila další zprávu o důsledcích nezákonného zadržování zajatců na základě Guantánamo na Kubě. Tisíce lidí tento postup odsoudil k utrpení, mučení a dlouhodobé stigmatizaci.

1403404405406407408409410411412413414415423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...