Prohledávat obsah
nalezeno 93 výsledků:
Článek publikován 24.9.2024
Padl trest pro indonéské rybáře: Dva měsíce vězení se čtyřměsíčním odkladem
Dne 5. září 2024 okresní soud v Stabatu v provincii Langkat odsoudil Ilhama Mahmudiho a Taufika ke dvěma měsícům vězení s podmíněným odkladem na čtyři měsíce.
Případ publikován 2.9.2024
Indonéským rybářům hrozilo až pět let za mřížemi. Nakonec dostali podmíněné tresty. Tato petice již není aktivní
Ilham Mahmudi a Taufik, dva rybáři pocházející ze Severní Sumatry v Indonésii, kteří byli souzeni za snahu zachránit svou vesnici před zaplavením. Oba byli obviněni z účasti na skupinovém násilí a poškozování majetku během protestu proti záboru chráněného mangrovového lesa, který je klíčový pro ochranu jejich komunity před erozí a na jehož místě chce soukromá firma zřídit palmovou plantáž. V září 2024 je soud odsoudil ke dvěma měsícům vězení s podmíněným odkladem na čtyři měsíce.
Případ publikován 25.3.2024
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Před domem čtrnáctileté klimatické aktivistky vybuchla podomácku vyrobená výbušnina. K incidentu došlo jen pár dnů poté, co mladá Ekvádorka Leonela Moncayo s dalšími osmi dívkami musely kvůli svým aktivitám na ochranu životního prostředí čelit slovním útokům ministryně energetiky a dolů. Amnesty žádá ekvádorské úřady o prošetření incidentu a zajištění dostatečné ochrany pro dětské aktivisty.
Článek publikován 21.1.2024
Amnesty Tech: Naléhavý a obtížný úkol regulace umělé inteligence
Podle zprávy technologických výzkumníků Amnesty nesou dopady umělé inteligence hlavně marginalizované skupiny. Účinná regulace ale stále chybí.
Případ publikován 15.1.2024
Kvůli ochraně půdy před výstavbou plynovodu jim hrozí vězení. Pomozte obyvatelům národa Wet’suwet’en podpisem petice
Původní obyvatelé národa Wet’suwet’en chrání půdu a vodstvo svých předků před výstavbou plynového potrubí. Kvůli svému nesouhlasu se stavbou jsou sledováni, obtěžováni a zastrašováni kanadskou policií. Několik z nich čeká soud, nebo dokonce vězení. Úřady musejí stáhnout veškerá obvinění proti pokojným protestujícím, kteří pouze využili svá práva na svobodu projevu a shromažďování.
Článek publikován 19.9.2023
Kongo: Tisíce lidí vysídleny kvůli těžbě kobaltu a mědi
Rozšiřování dolů v Demokratické republice Kongo vede k závažnému porušování lidských práv - včetně násilí, sexuálních útokům a žhářství.
Článek publikován 27.6.2023
Policie vznesla obvinění v případě vraždy britského novináře a brazilského ochránce přírody
Dom Phillips a Bruno Pereira podle policie měli být zavražděni mezinárodní kriminální rybářskou organizací.
Článek publikován 28.2.2023
Saúdská Arábie: Pořádání fotbalového mistrovství má zakrýt popravy a porušování lidských práv
Článek publikován 20.11.2022
6 věcí, které byste měli vědět o Mistrovství světa ve fotbale v Kataru
V Kataru začalo 20. listopadu Mistrovství světa ve fotbale, a tak se tento stát Perského zálivu ocitl v centru pozornosti celého světa. Od té doby, co FIFA v roce 2010 přidělila turnaj Kataru, bylo o neutěšené situaci migrujících pracovníků v zemi široce informováno. Migranti a domácí pracovníci jsou i nadále vystaveni řadě případů zneužívání, včetně krádeží mezd, nucené práce a vykořisťování.
Článek publikován 14.11.2022
"Soustřeďte se na fotbal." Prezident FIFA nesmí ignorovat drastické porušování lidských práv v Kataru
Prezident FIFA Gianni Infantino napsal dopis všem 32 zemím, které se zúčastní Mistrovství světa ve fotbale v roce 2022, a vyzval je, aby se "soustředily na fotbal" a nechaly stranou obavy o lidská práva.