Prohledávat obsah
nalezeno 89 výsledků:
Článek publikován 31.7.2024
Mladík z Myanmaru boj za svou komunitu nevzdává!
Maung Sawyeddollah dál bojuje za etnickou menšinu Rohingů, ke které patří, a poděkoval Amnesty za podporu.
Případ publikován 14.5.2024
Místo propuštění z vězení dostal sedmiletý trest. Podpořte nespravedlivě uvězněného odborového předáka z Myanmaru podpisem petice.
Myanmarský odborový předák Thet Hnin Aung byl nespravedlivě odsouzen k dvouletému vězení kvůli tomu, že se snažil zlepšit pracovní podmínky dělníků. Po vypršení trestu byl místo propuštění převezen na neznámé místo a v nepřítomnosti odsouzen k dalšímu trestu – sedmi letům vězení s nucenými pracemi. Nikdo by neměl být souzen za pokojné lidskoprávní aktivity. Podepište petici na jeho podporu.
Článek publikován 17.9.2023
Myanmar: Meta stále nezaplatila odškodnění Rohingům. Její algoritmy podpořily propuknutí násilí
Společnost Meta stále nezaplatila Rohingům odškodné. Je si však vědoma role, kterou Facebook sehrál při etnických čistkách této pronásledované menšiny.
Případ publikován 14.9.2023
Genocida za podpory sociálních sítí
Článek publikován 27.8.2023
Válečné zločiny v Myanmaru pokračují. Rada bezpečnosti OSN znovu požaduje jejich okamžité ukončení
Vojenská junta v Myanmaru stále páchá zločiny na civilistech. Rada bezpečnosti OSN situaci znovu odsoudila a požaduje okamžitý konec humanitární krize a obnovení demokracie.
Článek publikován 31.1.2023
Předali jsme petici ministru zahraničních věcí Janu Lipavskému
Předali jsme ministru zahraničních věcí petici za zvýšení diplomatického tlaku na Myanmar ze strany států, Rady bezpečnosti OSN a Valného shromáždění OSN s cílem zastavit porušování lidských práv myanmarskou armádou a pohnat pachatele k odpovědnosti.
Článek publikován 10.1.2023
Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci odsuzující situaci v Myanmaru
V prosinci 2022 schválila Rada bezpečnosti OSN rezoluci, ve které odsuzuje situaci v Myanmaru. Rezoluce má ovšem mnoho nedostatků, například nezahrnuje embargo na dovoz zbraní do země. Amnesty International požaduje další kroky proti myanmarskému vojenskému režimu a mimo jiné bojuje za zahájení vyšetřování tohoto případu Mezinárodním trestním soudem.
Případ publikován 9.1.2023
Zatýkání, mučení a věznění protestujících, nálety na civilisty nebo obnovené popravy. Situace v Myanmaru se nezlepšila. Pomůžete?
Myanmarská armáda je u moci od vojenského převratu v únoru 2021. V zemi bylo obnoveno provádění poprav a nejméně 16 000 lidí bylo zatčeno. Letecké nálety proti skupinám obyvatelstva způsobily smrt více než 2 300 civilistů a donutily statisíce lidí k opuštění svých domovů. Zahraniční společnosti nadále dováží do země letecké palivo, které armáda zneužívá pro letecké údery. Přidejte se k petici a požadujte zesílení tlaku mezinárodního společenství na Myanmar.
Report publikován 29.9.2022
Facebook výrazně přispěl k násilí proti Rohingům, dokazuje nový report Amnesty
Nebezpečné algoritmy společnosti Meta, vlastnící Facebook, a bezohledná honba za ziskem významně přispěly ke zvěrstvům, kterých se v roce 2017 dopustila myanmarská armáda proti Rohingům, uvádí Amnesty v nové zprávě.
Článek publikován 1.9.2022
Uběhlo pět let od masakru Rohingů v Myanmaru. Pro některé hrůza neskončila
Dne 25. srpna 2017 myanmarská armáda brutálně zaútočila na Rohingy v severní části Rakhinského státu. Vypálené vesnice, vraždy, mučení a znásilňování – to všechno donutilo přes milion muslimských Rohingů uprchnout do sousedního Bangladéše, kde žijí v otřesných podmínkách.