Prohledávat obsah

nalezeno 3546 výsledků:

  Článek publikován 21.8.2020

Aktivistky znovu zatčeny

Znovuzatčení vyústilo v nové, vykonstruované obvinění proti Cecilii Chimbiriové.

  Článek publikován 18.8.2020

Poslali jsme petici běloruskému ministru vnitra!

Přes 4000 lidí už podepsalo petici na podporu pokojně protestujících Bělorusů a za dodržování svobody slova v Bělorusku. Všem moc děkujeme, podpisy sbíráme dál.

  Článek publikován 17.8.2020

Libanon po výbuchu útočí na neozbrojené protestující

Libanonská armáda, bezpečnostní složky a neidentifikovaní muži v civilním oblečení stříleli na neozbrojené davy během protestů v Bejrútu, konaných ve dnech po nedávných explozích.

  Případ publikován 14.8.2020

Lukašenko bojuje o moc, Bělorusové o svobodu. Podpoříte je?

V Bělorusku již několik dnů probíhají protesty proti falšování výsledků prezidentských voleb, které pošesté vyhrál prezident Lukašenko. Bezpečnostní složky protesty brutálně potlačují. Police pozatýkala tisíce demonstrantů, nejméně dva lidé zemřeli.

  Článek publikován 10.8.2020

Jeden mrtvý, stovky zraněných i zadržených. Policie v Bělorusku tvrdě potlačila povolební protesty

Po vyhlášení výsledků nedělních prezidentských voleb v Bělorusku vyšlo do ulic Minsku tisíce protestujících.

  Případ publikován 7.8.2020

Třem mučeným aktivistkám hrozí až pět let vězení

Tři aktivistky – Joana Mamombeová, Cecelia Chimbiriová a Netsai Marovaová – byly zatčeny dne 13. května kvůli zorganizování protivládního protestu v reakci na nezvládnutou úlohu úřadů v souvislosti s COVID-19 a nedostatkem jídla v zemi. Policie je následně převezla na neznámé místo, kde byly mučeny a sexuálně napadeny. Ženy jsou obviněny z několika trestných činů a hrozí jim až pětileté vězení.

  Případ publikován 7.8.2020

Jemenský obránce LGBTI+ práv zatčen kvůli videu na sociálních sítích

Dne 8. dubna 2020 byl ve svém domě v saúdském hlavním městě Rijád svévolně zatčen devětadvacetiletý jemenský občan Mohamed al-Bokari. Obviněn byl ze „zvrácenosti“ a „napodobování žen“. Tato obvinění byla reakcí na video, v němž mluví o své víře v osobní svobody LGBTQI+ lidí. V současné době je držen na samotce ve vězení Malaz bez možnosti kontaktovat právníka.

  Případ publikován 7.8.2020

OBRÁNCI LIDSKÝCH PRÁV V AFGHÁNISTÁNU ČELÍ OBTĚŽOVÁNÍ I VÝHRŮŽKÁM SMRTÍ

Obránci lidských práv a další aktivisté v Afghánistánu jsou pod stále větším a agresivnějším tlakem ze strany úřadů i ozbrojených složek a jsou nuceni čelit zastrašování, obtěžování, výhrůžkám a násilnostem. Na pozadí eskalujícího násilí v Afghánistánu jsou obránci lidských práv v podstatě přehlíženi jak afghánskou vládou, tak mezinárodním společenstvím.

  Případ publikován 7.8.2020

Právník a bývalý poslanec je přes rok ve vězení bez kontaktu s rodinou a právníky

Právníkovi v oblasti lidských práv a bývalému poslanci Zyadovi el-Elaimymu je ve věznici Tora odpírána odpovídající zdravotní péče. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a podmínkám ve vězení existuje značné riziko nákazy virem COVID-19. Zyad je svévolně zadržován déle než rok a spolu s žurnalisty, politiky (Hossam Moanis a Hisham Fouad) a dvanácti dalšími osobami čelí obviněním týkajícím se jeho pokojných politických aktivit.

1353637383940414243444546355

Art For Amnesty - obrazy k prodeji

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...