Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 17.11.2022

Egyptský aktivista oznámil konec extrémní hladovky, boj za jeho propuštění ale nekončí

Britsko-egyptský aktivista Alaa Abd el-Fattah držel u příležitosti Konference OSN o změně klimatu (COP27) v Egyptě extrémní hladovku, nepřijímal žádné jídlo ani vodu. Jeho rodině bylo po týdnu marného snažení dovoleno obnovit s ním komunikaci. Alaa oznámil, že s koncem klimatické konference extrémní hladovku ukončí. Boj za jeho osvobození pokračuje.

  Článek publikován 16.11.2022

"Ze záchodu vylézaly krysy." Příběhy tří politických vězňů komunistického Československa

Komunistický režim v Československu měl na svědomí tisíce uvězněných a stovky popravených politických vězňů. Od svého vzniku až do 17. listopadu 1989 usilovala Amnesty o záchranu většiny z nich. K výročí sametové revoluce vám přinášíme tři příběhy těch, kteří se totalitě v Československu rozhodli vzdorovat.

  Článek publikován 14.11.2022

"Soustřeďte se na fotbal." Prezident FIFA nesmí ignorovat drastické porušování lidských práv v Kataru

Prezident FIFA Gianni Infantino napsal dopis všem 32 zemím, které se zúčastní Mistrovství světa ve fotbale v roce 2022, a vyzval je, aby se "soustředily na fotbal" a nechaly stranou obavy o lidská práva.

  Článek publikován 14.11.2022

Egyptskému aktivistovi držícímu extrémní hladovku zakázali komunikovat s rodinou, panují silné obavy o jeho zdravotní stav

Alaa Abd el-Fattah je britsko-egyptský aktivista odsouzený k pětiletému trestu vězení za „šíření falešných zpráv.“ Od dubna 2022 drží hladovku, kterou se na začátku listopadu rozhodl zintenzivnit a přestal přijímat jakékoliv jídlo a vodu. Egyptské úřady mu znemožňují kontakt s rodinou i právníkem. Panují silné obavy o jeho zdravotní stav.

  Report publikován 10.11.2022

Bití, elektrošoky i vyhrožování popravou. Nový report Amnesty dokazuje mučení a unášení civilistů z Ukrajiny do Ruska, včetně dětí

Amnesty dnes zveřejnila novou zprávu dokládající, že ruský režim násilně přesouval a deportoval civilisty, včetně dětí, z okupovaných oblastí Ukrajiny, což lze považovat za válečné zločiny a možné zločiny proti lidskosti.

  Článek   Úspěch publikován 8.11.2022

Íránští novináři byli osvobozeni

Novináři z Íránu Amir Amirgholi a manželé Amirhossein Mohammadifar a Sanaz Alahyariová byli odsouzeni k pěti letům vězení za publikaci článků v časopise zaměřujícím se na téma sociální spravedlnosti. Amirhossein a Sanaz byli v dubnu 2020 omilostněni, Amir Amirgholi ale nadále čelí rozsudku.

  Článek publikován 7.11.2022

Egyptský aktivista v přímém ohrožení života, drží extrémní hladovku a nepřijímá žádné jídlo ani vodu

Známý aktivista a bloger Alaa Abd el-Fattah byl spolu se svým právníkem v září 2019 zatčen a uvězněn za kritiku egyptského režimu. Od dubna 2022 drží protestní hladovku. Nyní se u příležitosti konference OSN o změnách klimatu (COP27) v Egyptě rozhodl přestat přijímat jakékoliv jídlo i vodu, je proto ve vážném ohrožení života.

  Případ publikován 7.11.2022

Tři lidé z Íránu jsou v ohrožení soudem nařízeného oslepení. Pomůžete?

Třem vězňům – dvěma mužům a jedné ženě – bezprostředně hrozí soudem nařízené oslepení jako trest na základě zásady qisas neboli „oko za oko“. Odsouzení již kvůli tomu byli přemístěni do věznice v Teheránu, která je na výkon podobných trestů vybavena. Pomozte nám zastavit tento nelidský trest.

  Článek publikován 3.11.2022

Cesta do Libanonu: Země balancující mezi krizí a novým začátkem

Reportáž studentky lidských práv Kateřiny Hlaváčkové o její cestě do Libanonu.

  Článek publikován 1.11.2022

"Nesmíme se nechat zastrašit, to by znamenalo, že nenávist vyhrává."

Projev vedoucí kampaní české Amnesty Žanety Sladké ze středečního shromáždění Společně proti nenávisti na Václavském náměstí - svolaném po nedávné vraždě dvou LGBTI+ lidí na Slovensku.

133343536373839404142434445423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...