Prohledávat obsah

nalezeno 4218 výsledků:

  Článek   Úspěch publikován 5.10.2022

Zimbabwský aktivista částečně osvobozen, další soudní procesy ale pokračují

Zimbabwský aktivista Makomborero Haruzivishe byl v dubnu 2021 odsouzen za vyvolávání protestů proti prezidentovi. Nejvyšší soud nyní tento rozsudek zrušil, další soudní procesy s Makomborerem ale nadále probíhají.

  Článek publikován 4.10.2022

Egypt se snaží líbivou PR maskou zakrýt brutální porušování lidských práv

Před rokem egyptské orgány vytvořily Národní strategii lidských práv, přesto však odmítají uznat, natož řešit, hluboce zakořeněnou krizi lidských práv v zemi. Místo toho i nadále potlačují svobody a páchají zločiny, a to před nadcházející listopadovou Konferencí OSN o změně klimatu (COP27).

  Článek publikován 4.10.2022

Hledáme posilu do lidskoprávního vzdělávání na školách

Česká pobočka Amnesty International hledá koordinátora/ku vzdělávání. Staňte se tím, kdo má v zádech skvělou partu dobrovolných lektorek a lektorů, a aktivně se účastní lidskoprávního vzdělávání na školách formou zážitkových workshopů. Zároveň také přímo uvidíte, jaký má vaše práce dopad – pomůžete nám totiž měřit výsledky našich vzdělávacích aktivit. Dále budete mít možnost tyto výsledky a úspěchy propagovat – třeba srze webové stránky a spolupráci s naším PR oddělením.

  Případ publikován 4.10.2022

Kvůli příspěvkům na sociálních sítích hájících práva žen ji soud poslal na 34 let do vězení. Pomůžete?

Dne 9. srpna 2022 odsoudil Specializovaný trestní soud v saúdském hlavním městě Rijádu po hrubě nespravedlivém procesu saúdskou aktivistku a akademičku Salmu aš-Šiháb ze šíitské menšiny k třiceti čtyřem letům vězení a následnému zákazu vycestování ze země po dobu třiceti čtyř let.

  Článek publikován 3.10.2022

Uvězněný právník podpořil íránské protesty

Amirsalar Davoudi si odpykává dlouhý trest ve vězení. Spolu s dalším uvězněným právníkem napsal dopis, ve kterém vyzval íránskou vládu aby dodržovala lidská práva a naslouchala požadavkům protestujících.

  Report publikován 29.9.2022

Facebook výrazně přispěl k násilí proti Rohingům, dokazuje nový report Amnesty

Nebezpečné algoritmy společnosti Meta, vlastnící Facebook, a bezohledná honba za ziskem významně přispěly ke zvěrstvům, kterých se v roce 2017 dopustila myanmarská armáda proti Rohingům, uvádí Amnesty v nové zprávě.

  Článek   Úspěch publikován 29.9.2022

Ve vězení ho mučili, pak dostal tříletý trest, teď egyptský student obdržel prezidentskou milost

Egyptský výzkumný pracovník Ahmed Samir Santawy byl od února 2021 vězněn za kritické příspěvky na sociálních sítích. Od 30. července 2022 je na svobodě díky prezidentské milosti.

  Článek   Úspěch publikován 27.9.2022

Tuniský novinář byl propuštěn z vazby, hrozí mu ale návrat za mříže

Salah Attia, tuniský novinář, byl v červnu 2022 zatčen za prohlášení ve vysílání televize Al Jazeera. Od té doby byl držen ve vazbě. V září se podařilo dosáhnout jeho propuštění, soudní řízení ale nadále pokračuje, a hrozí, že se Salah bude muset znovu vrátit do vazby.

  Případ publikován 27.9.2022

Brutální potlačování protestů v Íránu po smrti mladé ženy nadále pokračuje. Pomozte ho zastavit

Rozsáhlé protesty v Íránu vyvolané smrtí 22leté Mahsy Amíní jsou brutálně potlačovány íránskými bezpečnostními silami. Přidejte se k výzvě k jejich zastavení.

  Článek publikován 23.9.2022

Ostrými do demonstrantů. Počet obětí v Íránu stoupá, svět musí přijmout opatření, burcuje Amnesty

Pár dní po smrti Mahsy Aminy čelí demonstranti surové reakci íránských bezpečnostních sil. Statečnost protestujících potvrzuje rozsah represí - od zákonů o povinném zahalování, zatýkání k nezákonnému zabíjení.

135363738394041424344454647422

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...