Prohledávat obsah

nalezeno 4239 výsledků:

  Článek publikován 24.1.2023

Řecký případ trestního stíhání dobrovolníků pomáhajících uprchlíkům v nouzi je „učebnicovým příkladem zastrašování obránců lidských práv“

Sarah Mardiniová a Seán Binder jsou dobrovolníci pomáhající uprchlíkům v nouzi. Řecké úřady je už čtyři roky vyšetřují z nepodložených zločinů, za něž jim hrozí trest až 25 let vězení. Nils Muižnieks, regionální ředitel Amnesty pro Evropu tento případ nazval „učebnicovým příkladem zneužití soudního systému pro zastrašení ochránců lidských práv.“

  Článek publikován 18.1.2023

Ukrajinci odsouzenému v Rusku za špionáž na 10 let vězení hrozí další trest

Oleksandr Marčenko je Ukrajinec unesený do Ruska a odsouzený na 10 let za špionáž. Ve vězení s ním je špatně zacházeno. Nedávno mu ve správním řízení byla uložena pokuta za „znevážení ruských ozbrojených sil.“ Pokud by byl ze stejného přestupku obviněn i u trestního soudu, mohl by být odsouzen na až tři další roky vězení.

  Článek publikován 17.1.2023

Sepideh Gholianová popsala, jak probíhá výslech a mučení uvnitř íránské věznice

Sepideh Gholianová byla odsouzena íránskými úřady k pěti letům vězení za to, že se zúčastnila pokojné zaměstnanecké stávky. V prosinci 2022 v otevřeném dopise popsala, jak probíhal výslech, kde byla sama donucena k „přiznání“ ke smyšleným zločinům.

  Případ publikován 16.1.2023

Při protivládních protestech zemřely v Peru desítky lidí. Pomůžete?

V Peru od prosince 2022 probíhají protesty kvůli vleklé politické krizi. Po incidentu ve městě Juliaca 9. ledna 2023, kdy zemřelo přinejmenším osmnáct lidí, si protesty vyžádaly již na padesát obětí. Desítky dalších protestujících byly zraněny. Připojte svůj podpis k petici a požadujte okamžité zastavení používání nepřiměřeného násilí proti pokojným protestujícím.

  Článek publikován 12.1.2023

Mladému muži z Íránu hrozí vážné nebezpečí popravy v souvislosti s protesty uprostřed „vražedného řádění"

Nejvyšší soud 2. ledna potvrdil odsouzení a trest smrti 22letého Mohammada Ghobadloua v souvislosti s probíhajícími celonárodními protesty, čímž rozsudek nabyl právní moci a vyvolal obavy, že se blíží jeho poprava. V uplynulém týdnu úřady rovněž oznámily pět dalších rozsudků smrti vynesených revolučními soudy v souvislosti s protesty.

  Článek publikován 12.1.2023

Uvězněná Íránka v otevřeném dopise podpořila protesty proti režimu

Vězeňkyně svědomí Maryam Akbari Monfaredová je už více než 13 let nespravedlivě vězněna íránskými úřady. Ačkoliv ve věznici, kde je držena, panují nelidské podmínky, Maryam nepřestává být aktivní. Na konci roku 2022 napsala otevřený dopis, kde připomíná výročí svého zatčení a odloučení od svých dětí, a vyjadřuje podporu protestujícím proti režimu.

  Článek publikován 12.1.2023

Narges Mohammadiová byla znovu odsouzena, dohromady čelí více než 11 letům ve vězení a hrozí, že trest ještě naroste

Vězeňkyni svědomí Narges Mohammadiové jsou opakovaně udělovány tresty za podporu lidských práv. Poslední trest jí byl udělen v říjnu 2022, dohromady tak čelí více než 11 letům ve vězení. Je ovšem obviněna z dalšího zločinu. Nepřestává ale být aktivní a v nedávné době popsala, jak probíhá mučení účastnic protirežimních protestů ve věznici Evin.

  Článek publikován 11.1.2023

Nespravedlivě odsouzený novinář z Maroka je šikanován ve vězení

Omar Radi, investigativní novinář a aktivista, byl marockými úřady odsouzen k šesti letům odnětí svobody. Ve vězení je šikanován, držen na samotce a je ničen jeho osobní majetek.

130313233343536373839404142424

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...