Prohledávat obsah

nalezeno 4222 výsledků:

  Článek publikován 10.6.2022

Za zapálené svíčky 15 měsíců vězení

  Článek publikován 10.6.2022

Studenti odsouzeni na 16 let

V Íránu padl rozsudek v případu studentů Ali Younesiho a Amirhosseina Moradiho.

  Článek publikován 10.6.2022

Láska a solidarita není zločin. Amnesty vyzývá k povolení LGBTI+ pochodu na univerzitě v Turecku

Amnesty vyzývá turecké úřady k povolení poklidného pochodu organizovaného ankarskou Technickou univerzitou Blízkého východu (METU). Před čtyřmi roky byla podobná akce nezákonně a násilně rozehnána a letos ji univerzita studentům opět zakázala.

  Případ publikován 10.6.2022

Zákaz vycestování ze země jako snaha o umlčení obránců lidských práv. Nenechme to tak!

Přestože Saúdská Arábie v posledních letech usilovně pracuje na zlepšení svého obrazu doma i ve světě, jsou tamní obránci lidských práv, pokojní aktivisté a novináři stále svévolně zadržováni, odsuzováni a je jim zakazováno vycestování. Mnozí z nich nesmějí opustit zemi ještě několik let po odpykání trestu a propuštění z vězení.

  Článek publikován 7.6.2022

Konec konverzní terapie!

Řecký parlament posvětil zákaz konverzních terapií.

  Článek publikován 5.6.2022

Vzdělání jako únik před nuceným manželstvím

Nucené sňatky jsou v Burkina faso stále běžnou praxí. Řada dívek, které se tomuto osudu vzepřelo, nachází útočiště v Útulku svaté Marie Goretti.

  Článek publikován 2.6.2022

Hladovka na život a na smrt

Tran Huynh Duy Thuce, jenž byl poslán na 16 let do vězení v roce 2010, ve vazbě držel dvě velice dlouhé protestní hladovky. O jeho nynějším zdravotním stavu nejsou informace.

  Případ publikován 2.6.2022

Propusťte novináře a vězně svědomí Merzouga Touatiho!

Alžírský novinář Merzoug Touati byl odsouzen k ročnímu vězení a pokutě za příspěvky na Facebooku, v nichž kritizoval špatné podmínky, které panují v tamních věznicích. Touati ve vězení začal držet protestní hladovku a podle zpráv rodiny se jeho zdravotní stav výrazně zhoršil.

  Článek publikován 1.6.2022

Výprava OSN v Číně selhala. Nepoukázala dostatečně na zločiny proti lidskosti v Sin-ťiangu

Při šestidenní návštěvě Číny se podle hnutí Amnesty Vysoká komisařka pro lidská práva OSN nedostatečně vyjádřila k tamním porušováním lidských práv. Závažná jsou především ta v regionu Sin-ťiang, kde diskriminaci a svévolným zadržením v internačních táborech čelí Ujgurové a další muslimské etnické skupiny.

  Článek publikován 31.5.2022

Svět na Ilhama Tohtiho nezapomíná

Po jeho osvobození volají aktivisté i politici. V březnu tohoto roku vyšla kniha komplementující jeho eseje a články napsané před verdiktem doživotního trestu.

147484950515253545556575859423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...