Migrace - novinky, články, aktuality

zpět na stránku o migraci

  Článek publikován 29.4.2014

Utlačování uprchlíků v Řecku stále pokračuje

Migranti hledající azyl v centrálním Řecku jsou násilně vytlačováni zpět přes řeku Evros k tureckým hranicím anebo zpátky do Egejského moře. Za nelidským a protizákonným chováním stojí řecká vláda a další státní složky.

  Případ publikován 9.4.2014

Tisíc mrtvých, statisíce uprchlíků. Pomozme zastavit násilí ve Středoafrické republice.

Středoafrickou republikou otřásají nepokoje. Stojí za nimi neshody mezi muslimskou menšinou a křesťanskou většinou. V zemi proti sobě aktuálně bojují příslušníci muslimského hnutí Séléka a křesťanské jednotky anti-Balaka. Boje mají jak náboženský, tak politický rozměr. Středoafrická republika totiž v březnu zažila 2013 převrat, za nímž stálo muslimské hnutí Séléka. Jeho vůdce, Michel Djotodia, se tak stal prvním muslimským prezidentem jinak převážně křesťanské země. Před několika měsíci se jednotky muslimského hnutí Séléka začaly stahovat na sever země, přičemž začaly masakrovat nevinné civilisty. Křesťanské jednotky anti-Balaka začaly na oplátku útočit na muslimské komunity. Prezident pod nátlakem mezinárodního společenství v lednu 2014 odstoupil. To už bylo v zemi minimálně 1000 obětí. V místech největších konfliktů již operují francouzské jednotky Sangaris a síly Africké unie MISCA. Situace je však natolik vyhrocená, že musí neodkladně zasáhnout mezinárodní společenství, jinak podle OSN situace přeroste v genocidu.

  Článek publikován 14.3.2014

Nevládní organizace vyzývají ČR: přijměte uprchlíky ze Sýrie

Amnesty International ČR a Organizace pro pomoc uprchlíkům apelují na českou vládu, aby v době, kdy si připomínáme 3 roky od vypuknutí krize v Sýrii, poskytla útočiště nejméně tisícovce uprchlíků.

  Článek publikován 22.1.2014

V Ženevě startuje konference o Sýrii. Amnesty apeluje na účastníky.

Sedm světových organizací vydalo společné prohlášení k Sýrii.

  Případ publikován 6.1.2014

Uprchlíci a migranti v Bulharsku čelí žalostným podmínkám. Pomozte je změnit!

Bulharští představitelé se zcela nedostatečným způsobem staví ke stále rostoucímu množství migrantů a žadatelů o azyl. Uprchlíci jsou nuceni žít ve skličujících podmínkách, které nesplňují ani základní potřeby pro život. Mnozí z nich jsou na útěku před válečným konfliktem v Sýrii. Uprchlíci v Bulharsku nemají přístup k základním potřebám jako je jídlo, zdravotní péče a hygiena. Dále se potýkají s rizikem nelidského a ponižujícího zacházení při správních řízeních o udělení azylu.

  Případ publikován 6.1.2014

Refugees and Migrants in Bulgaria Face Lamentable Conditions

Bulgarian refugee camps, housing thousands of refugees and migrants, many of whom are fleeing conflicts in Syria, are sorely inadequate. Many refugees do not have access to basic needs, such as food, health care, or hygiene. Some do not have beds to sleep in, or roofs over their heads, as winter sets in. Amnesty International is calling upon the Bulgarian government to remedy the situation.

  Článek publikován 13.12.2013

Pevnost zvaná Evropa: ostudné zacházení se syrskými uprchlíky

Stovky mrtvých u břehů Itálie. Řekové vracejí uprchlíky na chatrných člunech zpátky do tureckých vod. Bulhaři nechávají lidi žít v kontejnerech.

  Článek publikován 4.11.2013

Amnesty vyzývá mezinárodní společenství: je třeba zlepšit podmínky syrských uprchlíků

Vyšla nová výzkumná zpráva Amnesty International (AI) o Sýrii - kvůli válečnému konfliktu už musela opustit svoje domovy asi třetina všech obyvatel.

13536373839404142434445

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...