Prohledávat obsah

nalezeno 435 výsledků:

  Článek publikován 1.3.2023

Turecko & Sýrie: Dodržování lidských práv musí být nedílnou součástí reakce na zemětřesení

Po katastrofálních zemětřeseních, která zpustošila jihovýchodní Turecko a severní Sýrii, je nezbytné, aby obyvatelům poškozených území nebyla odpírána jejich základní lidská práva. Postup obou zemí však vzbuzuje otázky.

  Článek publikován 24.1.2023

Řecký případ trestního stíhání dobrovolníků pomáhajících uprchlíkům v nouzi je „učebnicovým příkladem zastrašování obránců lidských práv“

Sarah Mardiniová a Seán Binder jsou dobrovolníci pomáhající uprchlíkům v nouzi. Řecké úřady je už čtyři roky vyšetřují z nepodložených zločinů, za něž jim hrozí trest až 25 let vězení. Nils Muižnieks, regionální ředitel Amnesty pro Evropu tento případ nazval „učebnicovým příkladem zneužití soudního systému pro zastrašení ochránců lidských práv.“

  Článek   Úspěch publikován 1.12.2022

Ugandskému pastorovi žádajícímu o azyl v USA hrozila podruhé deportace, ale podařilo se ji zvrátit

Pastor Steven Tendo je uprchlík z Ugandy a žadatel o azyl v USA. V minulosti se podařilo dosáhnout zvrácení jeho deportace a propuštění z vazby. V listopadu 2022 mu deportace hrozila podruhé, díky rychlé akci se jí ale podařilo zabránit.

  Článek   Úspěch publikován 31.10.2022

Příkaz o deportaci uprchlíka z Pobřeží slonoviny žijícího v Kanadě byl zrušen

Mamadou Konaté utekl z Pobřeží slonoviny kvůli výhružkám smrti. Už šest let žije a pracuje v Kanadě. Byla mu nařízena deportace, ale podařilo se dosáhnout jejího zrušení.

  Blog publikován 22.9.2022

Jaké to je být uprchlíkem?

Komentář Nely Armutidisové.

  Článek publikován 1.9.2022

Uběhlo pět let od masakru Rohingů v Myanmaru. Pro některé hrůza neskončila

Dne 25. srpna 2017 myanmarská armáda brutálně zaútočila na Rohingy v severní části Rakhinského státu. Vypálené vesnice, vraždy, mučení a znásilňování – to všechno donutilo přes milion muslimských Rohingů uprchnout do sousedního Bangladéše, kde žijí v otřesných podmínkách.

  Článek publikován 1.7.2022

Mučení, znásilňování a svědectví o masových hrobech

Skupina vyšetřovatelů s pověřením OSN v Libyi zdokumentovala "konzistentní závažné porušování lidských práv" migrantů ve vládních zadržovacích střediscích a centrech pro obchodování s lidmi.

  Článek publikován 16.6.2022

Není uprchlík jako uprchlík aneb dánský dvojí metr

Zatímco pro uprchlíky z Ukrajiny Dánsko hledá nové kapacity, těm ze Sýrie odebírá povolení k pobytu.

  Blog publikován 25.5.2022

V Egyptě byl mučen, v Česku zažil rasismus. „Zůstal jsem díky manželce a Brnu,“ říká aktivista, který pomáhá Amnesty

Za protesty proti vládě byl Kareem v Egyptě vězněn a mučen. Dnes žije v Česku a považuje ho za svůj domov. Účastní se také projektu Živá knihovna, který Amnesty pořádá pro základní a střední školy. V rámci něj on i další dobrovolníci (z řad azylantů či zástupců dalších menšin) – tzv. živé knihy – vyprávějí studentům své životní příběhy a často velmi drsné zkušenosti.

12345644

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...