Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Amnesty International

  Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátorka, Diana Salazar

Požadujeme

  • Nezávislé prošetření útoku proti Leonele Moncayo a její rodině.
  • Postavení odpovědných osob před spravedlivý soud.
  • Zajištění dostatečné ochrany pro dětské obránce lidských práv a klimatu.


nalezeno 470 výsledků:

  Případ publikován 4.10.2013

Greenpeace activists threatened to 7 years in prison for hooliganism. Support them!

A group of thirty Greenpeace activists, who had been peacefully protesting against Arctic oil drilling, were detained by Russian security forces on 19 September 2013. All the activists were later accused of “piracy”, which has a penalty up to 15 years in prison under the Russian law. Amnesty International believes that the charges leveled against the activists are inappropriate and should be dropped.

  Případ publikován 1.10.2013

Tunisan aktivní na Facebooku – vězení a pokuta.

Džábar Mádžrí byl odsouzen 28. března 2012 k sedmi a půl roku vězení a pokutě 1200 tuniských dinárů (757 USD) za urážku islámu a muslimů v příspěvcích, které zveřejnil na svém facebookovém profilu. Amnesty International považuje Džábara Mádžrího za vězně svědomí, uvězněného pouze za uplatňování práva na svobodu projevu.

  Případ publikován 1.10.2013

Etiopský novinář odsouzen na 18 let za článek kritizující vládu

Novinář Eskinder Nega byl zatčen v září 2011 za projevy a psaní článků kritizujících vládu. Byl obviněn z „přípravy a podněcování k teroristickým činům“ a odsouzen k 18 letům vězení. Amnesty International považuje Eskindera Negu za vězně svědomí, odsouzeného pouze za uplatňování práva na svobodu projevu.

  Případ publikován 1.10.2013

Turecký řidič autobusu bezdůvodně vážně zraněn policisty

Hakan Yaman z Istanbulu byl v červnu 2013 vážně zraněn policií při návratu ze zaměstnání v domnění, že je účastníkem demonstrace, která se konala v blízkosti jeho bydliště. Měl zlomenou lebku, nos, klíční kost a čelist. Přišel o oko. Za tento čin nebyl dosud nikdo potrestán. Amnesty International považuje hrubé použití síly a násilí ze strany turecké policie při potlačování nenásilných protestů za hrubé porušení práva na svobodné shromažďování a svobodu projevu.

  Případ publikován 1.10.2013

Tunisian activist on Facebook sentenced to prison and fined

Jabeur Mejri was sentenced on 28 March 2012 to seven-and-a-half years in prison and a fine of 1200 Tunisian Dinars (US$757) after a court in the eastern city of Mahdia ruled that posts he made online were insulting to Islam and Muslims. Amnesty International considers Jabeur Mejri a prisoner of conscience, imprisoned merely for expressing his right to free speech.

  Případ publikován 1.10.2013

Ethiopian journalist sentenced to 18 years for article criticizing the government

Journalist Eskinder Nega was arrested in September 2011 after making speeches and writing articles critical of the Ethiopian government. He was charged with "participation in a terrorist organization" and sentenced to 18 years in prison. Amnesty International considers Eskinder Nega a prisoner of conscience, sentenced for exercising his freedom of speech.

  Případ publikován 1.10.2013

Turkish bus driver beaten while walking home

Hakan Yaman, from Istanbul, was seriously wounded in June 2013 while he was returning home from work. He was beaten by police because they believed he was participating in the nearby anti-governmental demonstration, which took place near his residence. He ended up with a fractured skull, nose, collarbone and jaw, as well as complete loss of vision in one eye. The policemen responsible have not been punished. Amnesty International considers the gross use of force and violence by the Turkish police in the repression of peaceful protests to be a gross violation of the rights of free assembly and free speech.

  Případ publikován 27.9.2013

Členka Pussy Riot drží hladovku kvůli otřesným podmínkám ve vězení. Podpořte ji!

Členka punkové kapely Pussy Riot, Naděžda Tolokonnikovová, která si odpykává dvouletý trest v trestanecké kolonii Mordvinsko, byla přesunuta na samotku poté, co si stěžovala na špatné podmínky ve vězení. Amnesty International považuje Naděždu Tolokonnikovovou za vězenkyni svědomí a je přesvědčena, že každý má právo na svobodu projevu a že nikdo nesmí být záměrně podrobován krutému, nelidskému nebo ponižujícímu zacházení.

  Případ publikován 24.9.2013

Írán - lidskoprávní advokátka musí být propuštěna

Nasrín Sotudíová byla zadržena 4. září poté, co její byt a kancelář byly 28. srpna prohledány a ona byla předvolána před soud. Nyní se nachází v samovazbě v teheránské věznici Evin. Amnesty International ji považuje za vězeňkyni svědomí, které hrozí mučení či jiné špatné zacházení.

  Případ publikován 4.9.2013

Romské děti na Slovensku čelí segregaci na školách

Na Slovensku jsou tisíce romských dětí umísťovány do výlučně romských tříd. Segregace ve školách je jejich první zkušeností s ponižováním, která poznamenává jejich životy do budoucna. Děti tak zůstávají oddělené v nižší úrovni vzdělávacího systému a jsou uvězněné v kruhu chudoby a vyloučení. Jednou z takových škol, která má oddělené výlučně romské třídy, je Základní škola Francisciho 11 v Levoči.

138394041424344454647

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...