Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Getty/SOPA Images

  Rusko
Kritik režimu Vladimira Putina a ruské vojenské agrese na Ukrajině odsouzen k 25 letům vězení. Pomůžete?
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátor, Krasnov Igor Viktorovich

Požadujeme

  • Okamžité a bezpodmínečné propuštění Vladimir Kara-Murzy


nalezeno 455 výsledků:

  Případ publikován 26.2.2014

Chinese artist remains in house arrest, even after heart attack

Liu Xia, wife of Nobel Peace Prize winner Liu Xiaobo, has been held under house arrest since 8 October 2010. She suffered a heart attack in January 2014 and, though brought to a hospital for examination, was denied the two week stay in the hospital doctors recommended. She remains under house arrest, and there are serious concerns about her physical and mental health. Amnesty International considers Liu Xia a prisoner of conscience, unjustly confined to her home primarily because of the political actions of her husband. Amnesty International also notes that she has never been formally tried or convicted, thus violating her right to a fair trial and freedom of expression.

  Případ publikován 26.2.2014

Highly-regarded Tibetan monk arrested and detained at an undisclosed location. Support him.

Highly respected Tibetan monk, Karma Tsewang, was arrested in December 2013 while traveling on a business trip. The Chinese authorities arrested him for "endangering state security," a term often used to imprison peaceful critics of the government. Tsewang has not been given access to a lawyer or to see his family since his imprisonment. Amnesty International considers Karma Tsewang a prisoner of conscience, imprisoned merely for exercising his right to freedom of expression and for his activities in support of Tibetan culture and language.

  Případ publikován 3.2.2014

KRITIK NELEGÁLNÍCH STAVEB V SOČI BYL ODSOUZEN ZA NADÁVÁNÍ NA ZASTÁVCE

Ekologický aktivista Jevgenij Vitiško byl v pondělí 3. února 2014 odsouzen k 15denní vazbě za „drobné výtržnictví“. Čím se provinil? Údajně nadával na autobusové zastávce. Vitiško několik let kritizoval zásahy do lidských práv i devastaci přírody v souvislosti s přípravou olympijských her. Zatčen byl právě ve chvíli, kdy se do Soči chystal odcestovat. Jeho přátelé se obávají, že bude z vazby poslán rovnou do trestanecké kolonie, kde si má odpykat tříletý trest. Nepodmíněný trest na 3 roky mu byl potvrzen 12. 2. 2014.

  Případ publikován 3.2.2014

Environmental activist detained for swearing

Yevgeniy Vitishko was detained on 3 February and charged with “petty hooliganism” for “swearing at a bus stop”. He has been sentenced to 15 days in detention. During this period Amnesty International regards him as a prisoner of conscience.

  Případ publikován 16.1.2014

Doživotí za homosexualitu - zastavme nový zákon v Ugandě!

Doživotí za homosexualitu nebo jinou menšinovou sexuální orientaci – to zavádí nový zákon v Ugandě, který může být přijat už za několik dnů. Návrh zákona má nyní na stole prezident. Pomozte nám vyvinout co největší tlak, aby zákon neprošel!

  Případ publikován 6.1.2014

Uprchlíci a migranti v Bulharsku čelí žalostným podmínkám. Pomozte je změnit!

Bulharští představitelé se zcela nedostatečným způsobem staví ke stále rostoucímu množství migrantů a žadatelů o azyl. Uprchlíci jsou nuceni žít ve skličujících podmínkách, které nesplňují ani základní potřeby pro život. Mnozí z nich jsou na útěku před válečným konfliktem v Sýrii. Uprchlíci v Bulharsku nemají přístup k základním potřebám jako je jídlo, zdravotní péče a hygiena. Dále se potýkají s rizikem nelidského a ponižujícího zacházení při správních řízeních o udělení azylu.

  Případ publikován 6.1.2014

Refugees and Migrants in Bulgaria Face Lamentable Conditions

Bulgarian refugee camps, housing thousands of refugees and migrants, many of whom are fleeing conflicts in Syria, are sorely inadequate. Many refugees do not have access to basic needs, such as food, health care, or hygiene. Some do not have beds to sleep in, or roofs over their heads, as winter sets in. Amnesty International is calling upon the Bulgarian government to remedy the situation.

  Případ publikován 3.12.2013

Svoboda shromažďování na Ukrajině v ohrožení!

Výzkumníci Amnesty International v Kyjevě monitorují pokračující násilí mezi protivládními demonstranty a ozbrojenými složkami v centru Kyjeva. Konflikty si zatím vyžádaly 50 mrtvých a stovky zraněných. Protesty na Ukrajině začaly v listopadu 2013, kdy ukrajinská vláda odmítla podepsat dohodu o přidružení k Evropské unii. Tyto protesty přerostly v masivní demonstrace proti současné vládě, které jsou brutálně potlačovány ze strany policie a bezpečnostních složek. Amnesty International vyzývá k nezávislému prošetření porušování lidských práv v souvislosti s Euromajdanem a k zajištění spravedlnosti v případech zneužití síly ze strany policie. Amnesty upozorňuje, že policie musí ve vyhroceném konfliktu rozlišovat mezi pokojnými demonstranty a násilníky.

  Případ publikován 2.12.2013

Barmský lékař uvězněn na 17 let za údajné podněcování k násilí

Barmský lékař Tun Aung byl zatčen v červnu 2012. Nejprve byl několik měsíců držen v izolaci a následně odsouzen k 17 letům vězení za údajné podněcování násilí ve společnosti v souvislosti s etnickými nepokoji mezi většinovými buddhisty a muslimskou menšinou. Ty vypukly na západě Barmy po znásilnění a zavraždění mladé ženy buddhistického vyznání. Amnesty International se domnívá, že Tung Aung byl uvězněn jen proto, že je předsedou Rady pro islámské náboženské záležitosti ve městě Maungaw.

  Případ publikován 2.12.2013

Stovky obyvatel Badia East zůstaly bez střechy nad hlavou. Podpořte je!

Badia East je slum v nigerijském státě Lagos na jihovýchodě země. Žije v něm víc než 100 tisíc lidí. 23. února 2013 zůstaly stovky obyvatel Badia East bez střechy nad hlavou poté, co úřady nařídily demolici 266 domů. Jejich obyvatele přitom na tento záměr předem neupozornily a ani ho s nimi neprojednaly. Stovky obyvatel tak po nuceném vystěhování neměly kam jít, nedostaly totiž žádné náhradní bydlení ani kompenzaci za ztrátu majetku. Amnesty International považuje nucené vystěhování obyvatel Badia East za hrubé porušení jejich základních práv.

13334353637383940414243444546

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...