Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Amnesty International

  Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátorka, Diana Salazar

Požadujeme

  • Nezávislé prošetření útoku proti Leonele Moncayo a její rodině.
  • Postavení odpovědných osob před spravedlivý soud.
  • Zajištění dostatečné ochrany pro dětské obránce lidských práv a klimatu.


nalezeno 472 výsledků:

  Případ publikován 23.9.2015

Brazílie: Další mrtví po raziích v chudinských čtvrtích Ria

Civilní i armádní policie pokračují ve společných operacích v chudinských čtvrtích Rio de Janeira. Policisté brání řádnému vyšetření případů zabitých a zraněných civilistů. Počet mrtvých v posledních letech stoupá a pohybuje se v řádech tisíců.

  Případ publikován 23.9.2015

Brazil: At least two civilians died after police operations in the slums of Rio

Civil and military police continue their joint operations in the slums of Rio de Janeiro. Police officers refuse to conduct proper investigations for cases in which civilians were shot dead or gravely injured. The number of deaths and injuries caused by police operations in Rio has been rising towards hundreds of thousands in recent years.

  Případ publikován 9.9.2015

Přes 12 let vězení za umění a aktivismus!

Íránskou dívku Atenu Farghadaniovou odsoudili k více než dvanácti letům vězení za její uměleckou práci a poklidný aktivismus. Měla jen dvacet dní na odvolání. Nyní je konečně volná.

  Případ publikován 9.9.2015

Over 12 years in prison for art and activism!

Iranian prisoner of conscience and painter Atena Farghadani was sentenced and imprisoned for over twelve years for her artistic work and peaceful activities. She is now critically ill as a result of her hunger strike as protest against her detention.

  Případ publikován 26.8.2015

Ázerbájdžánští obránci lidských práv dostali vysoké tresty za kritiku vlády

Ázerbájdžánská lidskoprávní aktivistka a ředitelka Institutu pro mír a demokracii Lejla Junusová a její manžel Arif Junus byli odsouzeni k 8,5 a 7 letům vězení. Oba byli souzeni za údajný podvod a další trestné činy. Lejla před svým zatčením dokumentovala způsob, jakým ázerbájdžánské úřady zachází s politickými vězni. Arif je historik a politický aktivista. Oba otevřeně kritizovali ázerbájdžánskou vládu a poukazovali na omezování svobody slova v zemi. Amnesty považuje Lejlu i Arifa za vězně svědomí, uvězněné jenom kvůli jejich lidskoprávním aktivitám. Požadujeme jejich okamžité a bezpodmínečné propuštění.

  Případ publikován 26.8.2015

Azerbaijani human rights defenders were given heavy sentences for criticizing the government

Leyla Yunus, an Azerbaijani human rights activist, and her husband, Arif Yunus, president of the Institute for Peace and Democracy and her husband, were sentenced to 7 to 8.5 years in prison. Both were tried for alleged fraud and other offenses. Before her arrest, Leyla documented the way in which the Azerbaijani authorities treated political prisoners. Arif is a historian and political activist. Both had openly criticized the Azerbaijani government and pointed to the restrictions on freedom of speech in the country. Amnesty International considers Leyla and Arif prisoners of conscience, imprisoned only because of their human rights activities. We demand their immediate and unconditional release.

  Případ publikován 10.8.2015

Ukrajinský filmař Sencov a aktivista Kolčenko nespravedlivě odsouzeni!

Filmový režisér Oleg Sencov byl odsouzen na 20 let, ekolog a proti-fašistický aktivista Oleksandr Kolčenko dostal trest 10 let vězení po nespravedlivém procesu u vojenského soudu v Rusku. Oba jsou ukrajinští občané a čelí obviněním z "terorismu", která pramení z jejich kritiky ruské okupace Krymu.

  Případ publikován 10.8.2015

Ukrainian filmmaker and ecologist unjustly accused of terrorism and face life imprisonment

Film director Oleg Sentsov was sentenced to 20 years for allegedly setting up a terrorist group and organizing terrorist acts. Aleksandr Kolchenko, an ecologist and anti-fascist activist was sentenced to 10 years in prison after an unfair trial by a military court in Russia. Both are Ukrainian citizens, and are accused of "terrorism", which stems from their criticism of the Russian occupation of Crimea.

  Případ publikován 23.6.2015

Irsko: 14 let vězení za potrat

V roce 2012 byla těhotná. Lékaři jí řekli, že její těžce poškozený plod nemá šanci na přežití. Podle irského zákona ale přesto nemohla podstoupit umělé přerušení těhotenství.

  Případ publikován 11.6.2015

Vietnam: 16 let za mřížemi za politický blog

Vietnamec Tran Huynh Duy Thuce sedí už šestý rok ve vězení za to, že na svém blogu volal po politické reformě a zlepšení lidských práv. Zatkli ho a po nespravedlivém soudním procesu odsoudili na 16 let. Amnesty International ho považuje za vězně svědomí vězněného jen za uplatňování svého práva na svobodu projevu. Společně s 35 vietnamskými i mezinárodními organizacemi volá po jeho okamžitém propuštění.

12829303132333435363738394048

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...