Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Amnesty International

  Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátorka, Diana Salazar

Požadujeme

  • Nezávislé prošetření útoku proti Leonele Moncayo a její rodině.
  • Postavení odpovědných osob před spravedlivý soud.
  • Zajištění dostatečné ochrany pro dětské obránce lidských práv a klimatu.


nalezeno 475 výsledků:

  Případ publikován 6.9.2016

Výzva australské vládě k ukončení týrání uprchlíků a migrantů na Nauru

Vinou australské vlády je 1200 mužů, žen a dětí, kteří hledali azyl v Austrálii, nuceno žít v příšerných podmínkách na ostrovním státě Nauru. Výzkumníci Amnesty International tyto podmínky popsali jako „vězení pod širým nebem.“

  Případ publikován 8.8.2016

První otevřený homosexuál zvolený za člena venezuelského parlamentu a LGBT+ aktivista musí být propuštěn

Rosmit Mantilla, venezuelský aktivista za práva LGBT+ komunity a první otevřený homosexuál zvolený za člena venezuelského parlamentu, by již neměl strávit ani jediný další den za mřížemi. Po dobu dvou let je držen v předsoudní vazbě národní zpravodajské služby.

  Případ publikován 3.8.2016

Turecko: Těžce vydobytá práva nelze jen tak vzít

Panuje odůvodněný strach o lidská práva a svobody v Turecku následkem tvrdých vládních zákroků, které následovaly po nepovedeném pokusu o převrat ze dne 15. července 2016. Řekněte prezidentovi Erdoganovi, že těžce získaná práva a svobody nelze odebrat a ignorovat, a to ani při výjimečném stavu.

  Případ publikován 28.7.2016

Aktivistům Amnesty International hrozí 5 let vězení za nahlášení mučení

Tři lidskoprávní aktivisté čelí až pětiletému trestu odnětí svobody a pokutě ve výši až 300 000 bahtů (přes 8 tisíc amerických dolarů) za zdokumentování mučení v Thajsku. 26. července 2016 proti nim bylo vzneseno obvinění za "počítačovou kriminalitu" a “protizákonné hanobení”. Bývalý předseda správní rady Amnesty International Thajsko Somchai Homla-or, současná předsedkyně SR AI Thajsko Porpen Khongkachonkiet a Anchana Heemminová ze skupiny Duay Jai, čelí obvinění z protizákonného hanobení a spáchání počítačového zločinu. Proč? Zdokumentovali a zveřejnili online zprávu o mučení, které provádí královská armáda a policie v provinciích na thajských jižních hranicích.

  Případ publikován 8.7.2016

Čína: Zatýkání za připomínání masakru na náměstí Nebeského klidu

Další dva aktivisty zadržely čínské úřady při propagování pálenky baijiu s etiketou připomínající 4. červen 1989. Celkem jedenáct aktivistů je nyní zadrženo v souvislosti s 27. výročím zákroku na náměstí Tiananmen. Hrozí jim mučení a další formy špatného zacházení.

  Případ publikován 13.6.2016

Osm uživatelů Facebooku čeká v Thajsku vojenský soud

Osm lidí spojených se satirickou komunitní stránkou na Facebooku obvinili 28. dubna v Thajsku z pobuřování a počítačové trestné činnosti. Na 3. července je plánováno konání vojenského soudu. Dva ze zadržených čelí i obvinění z urážky monarchie.

  Případ publikován 9.6.2016

Ne v mém telefonu!

Demokratická republika Kongo (DRC) vyprodukuje nejméně 50% světového kobaltu, který je součástí řady typů baterií do mobilů, tabletů, laptopů, fotoaparátů a dalších přenosných elektronických zařízení. V tamních dolech těží surovinu i sedmileté děti. Nadnárodní společnosti musí přiijmout zodpovědnost za těžbu surovin, ze kterých jsou vyráběny jejich výrobky, a to v celém svém procesu včetně konkrétních kroků ke zlepšení pracovních podmínek lidí, kteří pracují v jejich dodavatelských řetězcích.

  Případ publikován 30.5.2016

Syřané vráceni z Řecka svévolně zadrženi!

Skupina dvanácti syrských uprchlíků, včetně čtyř dětí, je už od 27. dubna 2016 svévolně držena v detenci v táboře Düziçi. Od podepsání dohody mezi EU a Tureckem byli jedněmi z prvních, kteří byli z Řecka dobrovolně navráceni do Turecka. Někteří z nich mají zdravotní problémy, které nejsou adekvátně léčeny.

  Případ publikován 27.4.2016

Omán: Umělec ve vězení za kritiku vlády

Ománský básník, spisovatel, filmový kritik a ochránce lidských práv Abdulláh Habíb byl zadržen a uvězněn ve vazbě zpravodajské služby v hlavním městě Maskatu 15. dubna. Odepřeli mu jakýkoli přístup k rodině nebo právníkovi. Amnesty International ho považuje za vězně svědomí a vyzývá k jeho okamžitému a bezpodmínečnému propuštění.

  Případ publikován 25.4.2016

Rusko: Podpořte ruskou právničku Darju Poljudovou!

Aktivistka a bloggerka Darja Poljudová je v Krasnodarsku v jižním Rusku dobře známá svými pouličními akcemi a online aktivismem. Je hlasitou kritičkou ruské vlády, zejména pokud jde o politiku vůči Ukrajině. Byla několikrát zadržena, a to i na několik dní, za své pokojné pouliční protesty proti okupaci Krymu a ruské účasti v ozbrojeném konfliktu na východní Ukrajině. Kvůli těmto zadržením přišla o několik svých pracovních míst a nemohla pracovat jako právnička.

12425262728293031323334353648

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...