Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

nalezeno 372 výsledků:

  Případ publikován 26.3.2014

Venezuelou otřásají protivládní protesty, zbytečně umírají lidé

Ve Venezuele od začátku února 2014 probíhají násilné střety mezi protivládní opozicí a vládními bezpečnostními složkami. Výsledkem je několik desítek mrtvých a stovky zraněných. Amnesty International je přesvědčena, že vláda i opozice se musí okamžitě zavázat k dodržování základních lidských práv.

  Případ publikován 26.3.2014

Unnecessary Violence in Venezuelan Protests

Since the beginning of February, 2014, ongoing clashes in Venezuela between anti-government opposition and government security forces has resulted in several dozen deaths and hundreds of injuries. Amnesty International believes that the government and the opposition must immediately commit to respect fundamental human rights.

  Případ publikován 14.3.2014

Pomozte chránit novináře na Krymu

Nejméně pět lidí - novináře a aktivisty - zadržela skupina ozbrojených mužů u vojenského kontrolního přechodu poblíž Krymu. Po několika dnech v zajetí všechny zadržené propustili, podobná situace se ale může opakovat. Novináři přitom poskytují objektivní informace o aktuální situaci v celé oblasti. Amnesty International proto vyzývá k zajištění bezpečnosti a svobody pohybu pro novináře a další osoby na Krymu a to včetně lidí z pevninské Ukrajiny.

  Případ publikován 14.3.2014

Journalists at risk in Crimea

At least five people - journalists and activists - were arrested by a group of armed men in military control crossing near Crimea. After a few days in captivity, all detainees have been released, but a similar situation may happen again. Journalists are necessary to provide objective information about the current situation in the region. Amnesty International is therefore calling to ensure the security and freedom of movement for journalists and other people in Crimea, including people from mainland Ukraine.

  Případ publikován 28.2.2014

Sledujte s námi zápas o lidská práva v Bělorusku

Lidé v Bělorusku čelí řadě restriktivních zákonů, které zásadním způsobem omezují jejich právo na svobodu projevu a shromažďování. Neziskovým organizacím hrozí pokuty nebo zákaz činnosti, jednotlivci kritizující vládu riskují trestní stíhání. Jakákoli forma veřejných shromáždění vyžaduje povolení, které se uděluje jen zřídka. A to i v případě, že se akce účastní třeba jen jedna osoba. Demonstranti navíc čelí pokutám nebo několikadennímu vězení. Obránci lidských práv, odbory, ekologičtí aktivisté nebo lidé s odlišnou sexuální orientací čelí represím ze strany státních činitelů, které umožňuje legislativa.

  Případ publikován 28.2.2014

WATCH THE HUMAN RIGHTS MATCH WITH US IN BELARUS!

In Belarus, civil society activists who try to organize to make their concerns public must operate within the framework of restrictive laws, which are applied in ways which violate their rights to freedom of peaceful assembly, association, and expression. Civil society organizations face closure and individuals face prosecution if they criticize the authorities. Any form of public action, even a one-person picket, is subject to permission which is rarely granted, and peaceful demonstrators face fines or short prison sentences.

  Případ publikován 26.2.2014

Významný tibetský mnich zadržen a vězněn na neznámém místě. Podpořte ho.

Vysoce respektovaný tibetský mnich Karma Cchewang (známý jako khänpo Karcche) byl zadržen 6. prosince 2013 během své pracovní cesty v Čcheng-tu v provincii S´-čchuan v jihovýchodní Číně. Mnich byl obviněn z „ohrožení státní bezpečnosti“. Amnesty International považuje Karmu Cchewanga za vězně svědomí a je přesvědčena, že byl ve skutečnosti uvězněn pouze za uplatňování práva na svobodu přesvědčení a svobodu projevu a za své aktivity podporující tibetskou kulturu a jazyk.

  Případ publikován 26.2.2014

Chinese artist remains in house arrest, even after heart attack

Liu Xia, wife of Nobel Peace Prize winner Liu Xiaobo, has been held under house arrest since 8 October 2010. She suffered a heart attack in January 2014 and, though brought to a hospital for examination, was denied the two week stay in the hospital doctors recommended. She remains under house arrest, and there are serious concerns about her physical and mental health. Amnesty International considers Liu Xia a prisoner of conscience, unjustly confined to her home primarily because of the political actions of her husband. Amnesty International also notes that she has never been formally tried or convicted, thus violating her right to a fair trial and freedom of expression.

  Případ publikován 26.2.2014

Highly-regarded Tibetan monk arrested and detained at an undisclosed location. Support him.

Highly respected Tibetan monk, Karma Tsewang, was arrested in December 2013 while traveling on a business trip. The Chinese authorities arrested him for "endangering state security," a term often used to imprison peaceful critics of the government. Tsewang has not been given access to a lawyer or to see his family since his imprisonment. Amnesty International considers Karma Tsewang a prisoner of conscience, imprisoned merely for exercising his right to freedom of expression and for his activities in support of Tibetan culture and language.

  Případ publikován 3.2.2014

KRITIK NELEGÁLNÍCH STAVEB V SOČI BYL ODSOUZEN ZA NADÁVÁNÍ NA ZASTÁVCE

Ekologický aktivista Jevgenij Vitiško byl v pondělí 3. února 2014 odsouzen k 15denní vazbě za „drobné výtržnictví“. Čím se provinil? Údajně nadával na autobusové zastávce. Vitiško několik let kritizoval zásahy do lidských práv i devastaci přírody v souvislosti s přípravou olympijských her. Zatčen byl právě ve chvíli, kdy se do Soči chystal odcestovat. Jeho přátelé se obávají, že bude z vazby poslán rovnou do trestanecké kolonie, kde si má odpykat tříletý trest. Nepodmíněný trest na 3 roky mu byl potvrzen 12. 2. 2014.

125262728293031323334353638

Art For Amnesty - obrazy k prodeji

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...