Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Amnesty International

  Ekvádor
Dívka z Ekvádoru kvůli svým aktivitám na ochranu přírody čelí výhrůžkám. Zastaňte se jí podpisem petice
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátorka, Diana Salazar

Požadujeme

  • Nezávislé prošetření útoku proti Leonele Moncayo a její rodině.
  • Postavení odpovědných osob před spravedlivý soud.
  • Zajištění dostatečné ochrany pro dětské obránce lidských práv a klimatu.


nalezeno 468 výsledků:

  Případ publikován 30.5.2016

Syřané vráceni z Řecka svévolně zadrženi!

Skupina dvanácti syrských uprchlíků, včetně čtyř dětí, je už od 27. dubna 2016 svévolně držena v detenci v táboře Düziçi. Od podepsání dohody mezi EU a Tureckem byli jedněmi z prvních, kteří byli z Řecka dobrovolně navráceni do Turecka. Někteří z nich mají zdravotní problémy, které nejsou adekvátně léčeny.

  Případ publikován 27.4.2016

Omán: Umělec ve vězení za kritiku vlády

Ománský básník, spisovatel, filmový kritik a ochránce lidských práv Abdulláh Habíb byl zadržen a uvězněn ve vazbě zpravodajské služby v hlavním městě Maskatu 15. dubna. Odepřeli mu jakýkoli přístup k rodině nebo právníkovi. Amnesty International ho považuje za vězně svědomí a vyzývá k jeho okamžitému a bezpodmínečnému propuštění.

  Případ publikován 25.4.2016

Rusko: Podpořte ruskou právničku Darju Poljudovou!

Aktivistka a bloggerka Darja Poljudová je v Krasnodarsku v jižním Rusku dobře známá svými pouličními akcemi a online aktivismem. Je hlasitou kritičkou ruské vlády, zejména pokud jde o politiku vůči Ukrajině. Byla několikrát zadržena, a to i na několik dní, za své pokojné pouliční protesty proti okupaci Krymu a ruské účasti v ozbrojeném konfliktu na východní Ukrajině. Kvůli těmto zadržením přišla o několik svých pracovních míst a nemohla pracovat jako právnička.

  Případ publikován 25.4.2016

Rusko: Podpořte obviněnou Natálii Šarinovou!

Natálie Šarinová, ředitelka státní Knihovny ukrajinské literatury v Moskvě, byla obviněna z „podněcování nenávisti a nepřátelství“ a hrozí jí až pět let vězení. Prý byla v knihovně nalezena „extremistická literatura“. V hromadě knih, které ještě nebyli zařazeny a tím pádem nedostupné veřejnosti, našli údajně vyšetřovatelé knihy ukrajinského nacionalisty Dmitrije Korčinského (podle Natálie ji do skladu podstrčili).

  Případ publikován 25.4.2016

Rusko: Pomozte ruskému aktivistovi Dadinovi z vězení!

Aktivista Ildar Dadin byl 7. prosince 2015 odsouzen k třem letům vězení za „opakované porušování zákona o veřejných shromážděních“ (Článek 212.1 Trestního zákoníku Ruské federace). Ildar Dadin se stal prvním člověkem odsouzeným na základě tohoto nově představeného článku v trestním zákoníku (červenec 2014).

  Případ publikován 10.4.2016

Phyoe Phyoe Aung: Tváří v tvář dlouhému trestu za studentský protest

Vedla protest proti nově přijatému zákonu o vzdělání, které omezuje akademickou svobodu. Phyoe Phyoe Aung je sedmadvacetiletá žena, generální tajemnice Barmské studentské unie - All Burma Federation Student Union (ABFSU). V únoru 2015 organizovala studentská unie pochod napříč zemí, který měl končit v Yangonu. Studenty ale zastavili při opouštění Letpadanu v centrální Barmě. Vyjednávání přerušila policie, která začala aktivisty včetně Aung bít. Okolo sta protestujících bylo zadrženo za různé trestné činy (např. nezákonné sdružování nebo vzpouru). Přinejmenším 70 odsouzených včetně Aung zůstává ve vězení a hrozí jim trest odnětí svobody na devět let.

  Případ publikován 6.4.2016

Saúdská Arábie: Dostaňme novináře z vězení!

Alá Brindží, novinář ze Saúdské Arábie, byl odsouzen za odpadlictví a další absurdní trestné činy kvůli svým příspěvkům na Twitteru. Zvláštní trestní soud v Rijádu je orgánem pro boj s terorismem, ale zároveň potírá i jakoukoliv opozici, jakou představují aktivisté bojující za lidská práva nebo menšinové náboženské komunity.

  Případ publikován 25.3.2016

Vězněná tibetská žena je v ohrožení nedobrovolného lékařského zákroku

Mladá tibetská žena Dolma Tso byla uvězněna kvůli manipulaci s tělem upáleného mrtvého muže. Nyní hrozí, že bude proti své vůli podrobena lékařským zákrokům, které by mohly ohrozit její zdravotní stav.

  Případ publikován 8.3.2016

Pomozte tibetskému bloggerovi Druklovi z vězení!

Mladého tibetského autora a bloggera Drukla odsoudili ke třem letům vězení. O jeho osobu má čínská policie zájem již od roku 2010, kdy se začal zabývat politikou menšin v Číně a psát články.

  Případ publikován 8.3.2016

Help Release Tibetan Blogger Druklo from Prison!

A young Tibetan writer and blogger, Druklo, was sentenced to three years imprisonment. He has been of interest to the Chinese authorities since 2010 when he began working for the political rights of minorities.

12425262728293031323334353647

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...