Urgentní akce

Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na vládní představitele vedou k jejich propuštění nebo zlepšení podmínek. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady dosud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani situace, kdy daná země začne na náš podnět problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších. Každý třetí případ, na kterém Amnesty pracuje, končí úspěchem. 

Urgentní
akce

© Getty/SOPA Images

  Rusko
Kritik režimu Vladimira Putina a ruské vojenské agrese na Ukrajině odsouzen k 25 letům vězení. Pomůžete?
Více informací...

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Generální prokurátor, Krasnov Igor Viktorovich

Požadujeme

  • Okamžité a bezpodmínečné propuštění Vladimir Kara-Murzy


nalezeno 455 výsledků:

  Případ publikován 2.12.2013

Tři ruští aktivisté zadrženi po pokojné demonstraci!

Po pokojné protestní demonstraci na moskevském Bolotném náměstí, která se uskutečnila v květnu 2012, v předvečer inaugurace prezidenta Putina, byli zatčeni 3 muži. Amnesty International považuje všechny 3 aktivisty za vězně svědomí, zadržené pouze za pokojné uplatňování práva na shromažďování a sdružování.

  Případ publikován 2.12.2013

Burmese doctor jailed for 17 years for allegedly inciting violence

Dr. Tun Aung was arrested on June 11, in Rakhine state, western Myanmar and has been held in detention without any communication to his family or lawyer since being arrested. He is a practicing medical doctor and the chairman of the Islamic Religious Affairs Council in Maungdaw. Dr. Tun Aung is accused of inciting communal violence after riots broke out in Maungdaw, Rakhine state, which he had been asked to try to defuse by local authorities due to his position of respect in the community. We believe the criminal charges waged against Dr. Aung are unfounded, and regard him as a prisoner of conscience.

  Případ publikován 2.12.2013

Over 250 homes demolished in Badia East, Hundreds of people left homeless

Badia East is a slum in the city of Lagos, Nigeria's capital city. On 23 February, 2013, the Lagos state authorities demolished 266 homes without contacting the inhabitants. People were not allowed to take anything from their houses before they were destroyed, and people who protested were beaten or arrested. Amnesty International considers these forced evictions a gross violation of the human rights of the residents of Badia East.

  Případ publikován 2.12.2013

Three Russian Activists Detained After Peaceful Demonstration

Following a peaceful protest demonstration on Moscow Bolotnaya Square, which took place in May 2012, on the eve of the inauguration of President Putin, 3 men were arrested. Amnesty International considers all three activists to be prisoners of conscience, detained solely for peacefully exercising their right to peaceful assembly and association.

  Případ publikován 29.11.2013

Členové Výboru příbuzných zadržených a zmizelých v Hondurasu jsou v ohrožení života!

Výbor příbuzných zadržených a zmizelých v Hondurasu (COFADEH) je velmi důležitou lidskoprávní organizací v zemi. Jeho členům bylo kvůli aktivitám opakovaně vyhrožováno, jsou sledováni a bezdůvodně napadáni. Amnesty International je přesvědčena, že k útokům a zastrašování dochází právě kvůli lidskoprávním aktivitám členů výboru.

  Případ publikován 29.11.2013

Relatives of the Detained and Disappeared Harassed in Honduras

Members of COFADEH, the Committee of Relatives of the Detained and Disappeared in Honduras, are being harassed in Honduras. Members of the group have been monitored and unjustifiably attacked. COFADEH, originally founded in the 1980's, has always been threatened, but the instances of violence and discrimination against its members has increased in the last few years. Amnesty International believes these actions are occurring because of their actions on behalf of the detained and missing.

  Případ publikován 21.11.2013

Vyzvěte vládu, aby podpořila dodržování lidských práv na sportovních akcích!

Na mezinárodních sportovních akcích musí být respektována lidská práva nejen sportovců, ale i návštěvníků. Výzvu s takovým požadavkem iniciovalo finské Ministerstvo kultury a sportu a k Finsku se poté připojilo 23 z 28 členských zemí EU. Česká republika však odmítla. Podle premiéra Jiřího Rusnoka jde o politiku, která do sportu nepatří. Výzva má přitom vést především k tomu, aby se lidé mohli sportovních událostí účastnit beze strachu z porušování svých práv. Například v Rusku cizincům za otevřené projevy homosexuality hrozí peněžité tresty nebo vyhoštění.

  Případ publikován 20.11.2013

Odepřela účast ve válce s Irákem. Nyní těhotné hrozí odebrání dítěte po porodu

Kimberly Riverová si odpykává trest za dezerci z americké armády. Když sloužila v Iráku, rozhodla se, že se z morálních důvodů nechce nadále válečného konfliktu účastnit. Armádu pak bez povolení opustila během dovolené. Riverová je těhotná a žádá o snížení délky trestu. Amnesty International ji považuje za vězeňkyni svědomí, protože byla odsouzena kvůli uplatnění práva na odepření účasti ve válce z přesvědčení.

  Případ publikován 15.11.2013

Skupina 13 opozičních aktivistů z Bahrajnu vězněna po protivládních protestech!

Víc než 2,5 roku už je v Bahrajnu ve vězení třináct opozičních aktivistů. Zúčastnili se protivládních protestů v únoru a březnu 2011. Všichni byli odsouzeni po nespravedlivém soudním procesu a někteří byli mučeni. Amnesty International je považuje za vězně svědomí zadržené jen za pokojné vyjadřování názorů a aktivismus.

  Případ publikován 15.11.2013

Kambodžanka nespravedlivě odsouzena k tříletému vězení!

Yorm Bophová byla v prosinci 2012 nespravedlivě odsouzena k tříletému vězení za „plánování násilí za nepolehčujících okolností“. Amnesty International Yorm Bophovou považuje za vězenkyni svědomí, kterou úřady zadržují pouze v souvislosti s její pokojnou aktivistickou činností, v rámci níž obhajuje právo na bydlení a svobodu projevu komunity žijící u jezera Boeung Kak v Phnompenhu, hlavním městě Kambodži.

134353637383940414243444546

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...